додому Поточні новини Президент підписав закон про казначейські векселі

Президент підписав закон про казначейські векселі

106

1524 липня Президент України Віктор Янукович підписав Закон України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2013 рік” (щодо реструктуризації бюджетної заборгованості).

Цим законом, Закон України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» доповнюється новою статтею 22, згідно з якою надається право Кабінету міністрів України реструктурувати фактичну бюджетну заборгованість за визначеними ним видатками державного бюджету, що виникла станом на 1 січня 2013 року, шляхом видачі фінансових казначейських векселів у встановлених ним обсягах та порядку. Також дозволяється на добровільних засадах здійснювати бюджетне відшкодовування податку на додану вартість шляхом видачі фінансових казначейських векселів у порядку, визначеному Кабінетом міністрів України.

Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко заявляв, що обсяг поточної заборгованості з відшкодування ПДВ становить 4,5 млрд грн, і ще 11 млрд грн, які на сьогодні оспорюють у судах. Простроченої заборгованості, за даними міністра, в Україні немає. При цьому Клименко запевнив, що, зі свого боку, Міндоходів зробить усе можливе, щоб зробити вексель по-справжньому привабливим фінансовим інструментом.

Проте у Федерації роботодавців підрахували, що обсяг втрат обігових коштів підприємств у разі повноцінного введення в обіг казначейських векселів може становити 20 млрд. грн.

Кабінет Міністрів України двічі, в 2004 і 2010 рр., оформляв ПДВ-облігаціями свою прострочену заборгованість перед суб`єктами господарювання з відшкодування їм податку на додану вартість. Під час останнього випуску були емітовані чотири транші загальним обсягом 16,4 млрд грн. Термін обігу випущених паперів – до 2015 року. Підприємства – держателі ПДВ-облігацій могли або залишати їх собі, або продавати з дисконтом, поповнюючи свої обігові кошти.

За заявою прем`єр-міністра України Миколи Азарова, завдяки такому інструменту фактично вдалося ліквідувати прострочену заборгованість з відшкодування ПДВ.

Відповідно до звіту уряду про виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік», кредиторська заборгованість за видатками загального фонду державного бюджету станом на 01.01.2012 р. становила 2189,1 млн. грн., а станом на 01.01.2013 р.- 4354,8 млн. гривень.

У свою чергу, в партії «УДАР» переконані, що казначейські векселі відкинуть Україну назад – у середину 90-х років і наступним кроком може стати хіба що повернення бартерних розрахунків.

Про це йдеться в заяві «УДАРу» щодо підписання Президентом відповідного закону.

В «УДАРі» вважають, що казначейські векселі призведуть до вимивання обігових коштів у підприємств, яких не вистачатиме на зарплати працівникам чи закупівлю сировини, обладнання та інші потреби. В заяві партії зазначається, що є величезний ризик того, що обміняти векселі на живі гроші з бюджету за номіналом зможуть тільки обрані і наближені до влади бізнесмени, а решта зможе обміняти їх лише віддавши від 30 до 50% суми чиновникам.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я