додому Поточні новини У «Свободі» пропонують внести зміни до ККУ для недопущення ув’язнення посадовців вищого...

У «Свободі» пропонують внести зміни до ККУ для недопущення ув’язнення посадовців вищого рівня з політичних мотивів

187

13Народний депутат України від Всеукраїнського об`єднання ”Свобода”, перший заступник голови парламентського комітету з питань верховенства права та правосуддя Олег Махніцький вніс до Верховної Ради України проект закону про внесення змін до Кримінального кодексу України з метою уточнення підстав притягнення до кримінальної відповідальності.

Проект зареєстровано у ВР 23 липня, однак на сайті парламенту його текст поки що не опубліковано.

Водночас, у прес-службі ВО «Свобода» повідомили, що цей проект Махніцький вніс до ВР із метою виконання рекомендацій Венеціанської комісії в питанні відповідальності чиновників вищого рангу, які мають право на політичну помилку, та приведення норм чинного законодавства до європейських стандартів.

Як зазначено в пояснювальній записці до проекту, положення статті 42 чинного Кримінального кодексу необхідно доповнити наступним абзацом: «Не є злочином діяння (дія чи бездіяльність), яке заподіяло шкоду правоохоронюваним інтересам, якщо це діяння було вчинене Президентом України, Головою Верховної Ради України, народним депутатом України, Прем’єр-міністром України, членом Кабінету Міністрів України при здійснення делегованих державою повноважень (прийняття політичного рішення) та без наявності (альтернативно – за умови відсутності) прямого умислу щодо заподіяння такої шкоди», а також необхідно узгодити положення Кримінального кодексу з положеннями інших законів щодо відповідальності осіб, які обіймають (обіймали) посади, що належать до політичних.

«Цей законопроект розроблено спільно із фахівцями кафедри кримінального права юридичного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Ухвалення проекту закону сприятиме недопущенню репресивних протизаконних ув’язнень із політичних мотивів, а також наближенню національної правової системи до високих стандартів правової держави та принципів верховенства права, тобто гарантуванню конституційних прав та свобод людини і громадянина», – наголосив Махніцький.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я