додому Поточні новини У «Свободі» пропонують внести зміни до ККУ для недопущення ув’язнення посадовців вищого...

У «Свободі» пропонують внести зміни до ККУ для недопущення ув’язнення посадовців вищого рівня з політичних мотивів

187

13Народний депутат України від Всеукраїнського об`єднання ”Свобода”, перший заступник голови парламентського комітету з питань верховенства права та правосуддя Олег Махніцький вніс до Верховної Ради України проект закону про внесення змін до Кримінального кодексу України з метою уточнення підстав притягнення до кримінальної відповідальності.

Проект зареєстровано у ВР 23 липня, однак на сайті парламенту його текст поки що не опубліковано.

Водночас, у прес-службі ВО «Свобода» повідомили, що цей проект Махніцький вніс до ВР із метою виконання рекомендацій Венеціанської комісії в питанні відповідальності чиновників вищого рангу, які мають право на політичну помилку, та приведення норм чинного законодавства до європейських стандартів.

Як зазначено в пояснювальній записці до проекту, положення статті 42 чинного Кримінального кодексу необхідно доповнити наступним абзацом: «Не є злочином діяння (дія чи бездіяльність), яке заподіяло шкоду правоохоронюваним інтересам, якщо це діяння було вчинене Президентом України, Головою Верховної Ради України, народним депутатом України, Прем’єр-міністром України, членом Кабінету Міністрів України при здійснення делегованих державою повноважень (прийняття політичного рішення) та без наявності (альтернативно – за умови відсутності) прямого умислу щодо заподіяння такої шкоди», а також необхідно узгодити положення Кримінального кодексу з положеннями інших законів щодо відповідальності осіб, які обіймають (обіймали) посади, що належать до політичних.

-ads-

«Цей законопроект розроблено спільно із фахівцями кафедри кримінального права юридичного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Ухвалення проекту закону сприятиме недопущенню репресивних протизаконних ув’язнень із політичних мотивів, а також наближенню національної правової системи до високих стандартів правової держави та принципів верховенства права, тобто гарантуванню конституційних прав та свобод людини і громадянина», – наголосив Махніцький.

попередня статтяАнтикорупційна держпрограма виконується лише на 50% і потребує суттєвого оновлення, – заявляють представники громадського моніторингу
наступна статтяПрезидент підписав закон про казначейські векселі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я