додому Топ Новини ПІД ЗАГРОЗОЮ ІСТОРИЧНИЙ ЗАПОВІДНИК “БУША”

ПІД ЗАГРОЗОЮ ІСТОРИЧНИЙ ЗАПОВІДНИК “БУША”

211

В Україні є багато місць сили, територій, де історія ніби розмовляє з тобою. Одним з таких є історико-культурний Заповідник Буша. Користуючись тим, що в Україні йде війна, і людям не до контролю за загребущими руками чиновників, Державна служба геології та надр України виставила на аукціон – Родовище Бушанське.

Видобування корисних копалин (промислова розробка родовищ). Поміж сіл Буша, Дорошівка та Слобода Бушанська. Звичайно, що за відсутністю громадського обговорення. Людей лише поставили перед фактом.

Планується вирити кар’єр на 13 гектарів. Під загрозою жителі сіл, зелений туризм, історико-культурний Заповідник Буша , дитячий садок с. Дорошівка, басейни річок Мурафа та Бушанка, геологічна природна пам’ятка загальнодержавного значення урочище «Гайдамацький Яр», реабілітаційний центр екопоселення Бушанська Толока, унікальний бушанський проєкт Захист Корів тощо.

Нагадаю, що перед цим прикордонна служба заборонила в’їзд осіб чоловічої статі віком від 18 до 60 років включно, до прикордонних територій в межах Яришівської, Могилів-Подільської, Ямпільської, Студенянської територіальних громад Могилів-Подільського та Тульчинського районів Вінницької області. Буша – це Ямпільській міській громаді Могилів-Подільського району Вінницької області.

З одного боку хочуть варварським способом зруйнувати заповідник та розрити природний парк, добити археологічну спадщину. А з іншого – не дати людям висловити свою громадянську позицію. ТРОХИ історії для розуміння про яке місце йдеться:Люди на цій землі з’явилися ще у період пізнього палеоліту. В Буші виявлено поселення трипільської культури, скіфське городище, києворуські поселення та середньовічне місто.

На початку нової ери тут було поселення Антаварія (Антополь, Пронськ), а у середньовіччі — місто Краснопіль; у ХІІ-ХIII століттях Буша входила до складу Галицько-Волинського князівства, потім — Великого князівства Литовського, з 1569 р. — Речі Посполитої.

Саме в 1654 році тут відбулася битва відома нам як “облога Буші”, тут відновлена могила героїні облоги вдови вбитого козацького сотника Завісного Мар’яни (історики кажуть, що її звали Олена). Вона тоді підпалила пороховий погріб, висадивши в повітря себе, залишки залоги й чимало атакуючих поляків. Схоже нас чекає нова “ОБЛОГА БУШІ”!

Допоможіть врятувати ЗАПОВІДНИК!#Буша

Автор: Віталій КУЛИК, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства, політолог

Джерело тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я