додому ПОЛІТИКА Том КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ. 9 КВІТНЯ 2024

Том КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ. 9 КВІТНЯ 2024

352

СТРАТЕГІЯ

Естонія повідомляє, що вони знайшли ще 1 мільйон артилерійських ракет і снарядів “десь” на міжнародному ринку. Тепер важливо, щоб ЄС профінансував їх придбання, і якнайшвидше (звісно, навіть коли снаряди будуть куплені, пройде 2-3 місяці, перш ніж вони почнуть надходити в Україну). …коли всі “великі держави” на Заході залишаються в безладі, спричиненому корупцією та некомпетентністю їхніх “лідерів”, можна розраховувати принаймні на “малі” європейські держави в цьому конфлікті… …і ні: іранці НЕ постачають свої (керовані) балістичні ракети до Росії.

Зрештою, навіть у Тегерані ще залишилися залишки здорового глузду. Про що я говорю? Ну, запитайте себе: навіщо КВІР давати Пудінгу ще більше смаколиків, коли він відмовляється передавати всю технічну документацію та інструменти, необхідні для того, щоб іранці могли не тільки обслуговувати і ремонтувати будь-які Су-35 у себе вдома, але й виробляти до них запчастини? (…. що нагадує мені, що я все ще винен вам частину 2 цієї історії…) Принаймні, якість російських… чи то пак північнокорейських – боєприпасів для реактивних систем залпового вогню БМ-21 постійно покращується. Щоправда, не обов’язково на користь їхніх користувачів…

(Ця пускова установка БМ-21 вибухнула через несправну ракету).

***

ПОВІТРЯНА/РАКЕТНА ВІЙНА Минулої ночі росіяни випустили 20 “Шахедів” над Україною, і Київ стверджує, що всі 20 були збиті. Приблизно в той самий час щонайменше два українських БПЛА були збиті на Борисоглібській авіабазі (росіяни підтвердили факт атаки).

Результати ще не відомі – але не варто їх очікувати, поки хтось в Україні не зробить набагато більше таких БПЛА, а потім не оснастить їх ще й термінальним наведенням.

***

БИТВА ЗА ДОНБАС Бахмут… загалом, (доукомплектована) 98-а дивізія ПДВ та (доукомплектована) 11-а бригада ПДВ російського угруповання “Захід” отримують всю підтримку, яку тільки можуть запропонувати ПКС та ПдВО.

Це включає в себе не тільки велику кількість планерних бомб і артилерії (яка постійно обстрілює Калинівку, Часів Яр і Ступочки, безпосередньо за лінією фронту), але й прямі повітряні удари Су-25, що випускають бомби. Їхніми найближчими цілями є Богданівка (на північний схід від Часів Яру) і Часів Яр: (те, що залишилося) їх захищають 67-а мехбригада, 42-а мехбригада і 241-а танкова бригада. …., де 67-а мехбригада, здається, дуже високо оцінена – як в Україні, так і за кордоном (а потім і кількома моїми колегами).

Мушу зізнатися, я не маю жодного уявлення чому: звісно, 67-ма- яка виникла шляхом реорганізації всіх можливих добровольчих активів “Правого сектору” – має дуже ефективні піар-відділи та відділи рекрутингу, і в той же час включає шість маневрених батальйонів, батальйон протиповітряної оборони та повний артилерійський полк… і, і, і…. і, судячи з того, що кажуть деякі з моїх колег, напевно, має штаб-квартиру зі шторами за дизайном від Лаури Ешлі теж….. Однак, коли навіть російські соціальні мережі починають дивуватися, як так вийшло, що 67-й не замінував дорогу 0506 і навколишні поля, або як так вийшло, що Су-25 можуть наносити по ній прямі удари… що ж, ботаніки на кшталт мене знають, “що час настав”….. Іншими словами: Я сподіваюся (не можу молитися: я атеїст і поняття не маю, як, кому і навіщо молитися), що це не закінчиться, як історія з 46-ю повітряно-десантною… яка абсолютно випадково з’явилася так само, як і 67-а… і була перекинута в якесь містечко під назвою Соледар, яке вже ніхто не пам’ятає, десь 15 місяців тому… (DISCLAIMER: Так, у мене є щось на кшталт “неприязні” до “політично вмотивованих та організованих” підрозділів. Вона ґрунтується на десятиліттях вивчення війни, досвід якої призводить лише до одного висновку: їх “завжди високо оцінюють”, а вони “принаймні регулярно” зазнають невдач…)

Південніше, 5-й штурмовий батальйон все ще утримує пагорби на захід від Іванівського, і, таким чином, має “вогневий контроль” над західною стороною цього зруйнованого села. Але останній штурм південного Іванівського, схоже, наблизив росіян на 150-200 м до каналу Сіверський Донець – Донбас…

***

Авдіївка-Шахтарськ… склад російських підрозділів (група “Центр”) на цій ділянці виглядає приблизно так (з півночі на південь):

– 15-а мотострілецька бригада

– 137-а штурмова бригада

– 30-а мотострілецька бригада

– 114-а мотострілецька бригада

– 21-а мотострілецька бригада

-1-а мотострілецька бригада (ДНР)

– 21-а мотострілецька бригада

– 9-а мотострілецька бригада

– 74-а мотострілецька бригада

– 55-а мотострілецька бригада

– 15-та п’ятнашська бригада

– БАРС-15

– БАРС-35

– 385-а артилерійська бригада

Зверніть увагу: більшість бригад тим часом були “доукомплектовані” (десятками) полків резервістів.

Українці обороняються наступними підрозділами (з півночі на південь):

– 71-й єгерський

– 23-й мехкорпус

– 47-й мехкорпус (М1 і М2/М3)

-3-й штурмовий (1-2 батальйони, не впевнений, що більше)

– 25-та повітряно-десантна

– 68-й єгерський

– 53-й мехкорпус, і

– Київський полк поліції, полк Омега 5 (SF).

На північ від Авдіївки російська штурмова група подолала залізничний вал на північ від Красногорівки і вийшла до південно-східного Новокалинового. Там оборону тримає 71-й єгерський батальйон. Семенівка: останніми днями росіяни зробили все можливе, щоб розширити свої підступи до річки Дурна в районі Семенівки, і так, я отримав чергове підтвердження того, що 30-та мотострілецька бригада зайняла плацдарм на західному березі цієї річки, на південь від цього села (тобто між Семенівкою та Орлівкою).

Наразі його утримує батальйон3-ї штурмової бригади. …. Сподіваюся, ви вже знаєте мою “думку” щодо будь-яких російських плацдармів… Уманське: тим не менш, основна точка російських атак в останні два дні була на південь від Орлівки. Приблизно від Тоненького на захід, а також у Первомайському (цей сектор обороняють 68-й єгерський та 53-й мехкорпус). Більша частина Первомайського перебуває під контролем російської 9-ї мотострілецької бригади, і слід очікувати, що найближчими днями росіяни вийдуть до дороги, що з’єднує це місце з Уманським (що на північ від річки Водяна).

***

Мар’їнка… загалом, росіяни мають “лише” (доукомплектовану) 150-ту мотострілецьку дивізію і (доукомплектовану) 155-ту (квазі) морську піхотну бригаду в цьому районі, і вони не лише не досягли колишньої слави з точки зору якості, але й не є настільки добре оснащеними і забезпеченими, як підрозділи групи “Центр”, що знаходяться далі на північ. Українська оборона включає 95-ту штурмову, 31-шу і 33-ю мехбригади, 79-ту повітряно-десантну, 116-ту танкову і (на півдні) 72-гу мехбригаду. Найпівнічніший вістря російських атак на цій ділянці проходить від Мар’їнки у західному напрямку – на Георгіївку. Саме тут, як вчора зауважив “Дон”, вони не наступають вже більше місяця. Втім, минулого тижня росіяни досягли дещо більшого успіху на південних ділянках.

Побєда тим часом повністю під російським контролем, і вони також зайняли понад 50% Новомихайлівки. Більше того, росіяни просуваються на (невисокі) пагорби на південь від останнього села.

***

ХЕРСОН І ЗАПОРІЖЖЯ. Я знаю… або принаймні усвідомлюю: я створив враження, що “ігнорую” ці поля бою, бо рідко пишу про них. Але що я маю повідомляти? Що росіяни втратили понад 40 солдатів, здобувши, можливо, 50 метрів траншей на висоті 140 на північ від Вербового, і це навіть не дійшовши до лінії фронту ЗСУ? Ще один невдалий російський штурм Кримського плацдарму?

Знищення щонайменше трьох російських артилерійських установок українською артилерією та ПТРК? Те, що росіяни настільки розчаровані своїми великими втратами, що тим часом без суду і слідства розстрілюють українців, які здаються в полон? Те, що умови життя комбатантів з обох сторін такі, що немає слів, які б адекватно описували весь жах, страждання і все інше, що вони відчувають щодня? Та годі вам: Я божеволію від однієї думки про це…

джерело

переклад ПолітКом

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я