додому Поточні новини ООН направила в Раду Безпеки і Комітет з прав людини матеріали про...

ООН направила в Раду Безпеки і Комітет з прав людини матеріали про дії силовиків в Україні

152

Київ. 17 лютого 2014 року (УНІАН). Організація Об’єднаних Націй прийняла до розгляду та направила в Комітет з прав людини та до Ради безпеки прохання народних депутатів про проведення міжнародного розслідування порушень міжнародного гуманітарного права в Україні. Про це йдеться у листі Представництва ООН в Україні.

”Враховуючи той факт, що лист охоплює питання не тільки політичного характеру, але й прав людини, його було направлено також у спеціалізовану установу ООН, що займається питаннями прав людини, а саме управління Верховного комісара з прав людини. Женева”, – сказано в повідомленні.

Перед цим народні депутати від опозиції Микола Паламарчук, Віталій Ярема та Геннадій Москаль звернулись до Ради Безпеки ООН з проханням створити Міжнародний трибунал для осіб, відповідальних за порушення міжнародного гуманітарного права, вчинені в Україні, або про дозвіл міжнародному кримінальному суду здійснити провадження і притягнути до відповідальності осіб, які виконували злочинні накази.

У зверненні депутати називають цими особами: Президента України Віктора Януковича, міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, командувача внутрішніх військ МВС генерал-лейтенанта Станіслава Шуляка.

Для фіксації фактів порушень депутати попросили розглянути питання негайного направлення до України представників структур ООН, що відповідають за дотримання прав людини.

Крім того, голова Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем`якін надіслав Верховному комісару ООН з прав людини Наванетхем Піллей повідомлення про злочини, які вчинили українські правоохоронці.

Кожем’якін розподілив їх на групи. До першої групи злочинів входить викрадення людей, насильницьке та протиправне позбавлення їх волі, вивезення у безлюдні місця та катування.

Ще одна група злочинів – затримання мирних громадян в містах України за межами проведення масових заходів, їх побиття, катування, фальсифікації матеріалів про правопорушення, проведення судів та позбавлення волі.

Наступна група злочинів, про які зазначається у зверненні, – це катування міліціонерами учасників мирних масових заходів, травмування, та вбивства.

Ще однією групою злочинів, на які вказує Кожем`якін, – протиправне знищення майна учасників мирних протестів, перехоплення та прослуховування їх телефонних розмов.

”У цих та інших протиправних діях представників силових структур вбачаються ознаки тяжких та особливо тяжких посадових злочинів, злочинів проти життя та здоров`я людини, проти правосуддя, які у своїй сукупності на фоні підтримки з боку вищого керівництва держави повинні кваліфікуватися як злочини проти людяності”, – наголосив Кожем`якін.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я