додому ПОЛІТИКА Нинішня політична криза – результат вибору президента в один тур

Нинішня політична криза – результат вибору президента в один тур

260

Київ, 19 березня 2016 року (Facenews, Віталій КУЛИК).

Маніфестація безпорадності

Як правило, в політиці, маніфести пишуть для того, щоб вказати програмово-ідеологічну рамку політичної сили чи громадського руху.

А ще маніфести мають сенс, коли їх пишуть суб’єкти, що здатні втілити цю ідеологічну рамку на практиці. Тобто, вони не лише формують порядок денний, але і мають інфраструктуру для реалізації змін.

Маніфести мають цінність, коли за їх виголошенням йде конкретна робота із відчутним (неспекулятивним) результатом.

Але коли маніфести стають «річчю в собі» і є радше способом інтелектуальної рефлексії на події, то вони перетворюються на есе з довільної теми.

Є ще одна особливість новітнього маніфестотворення – це спроба уникнути власної відповідальності за дії влади (політикуму).

Але, шановні! Ви, а не хтось інший, були творцями нинішнього дизайну відносин у владі, ви підтримували не фаховий чи технократичний принцип формування уряду, а вибір персоналій.

Нинішня політична криза, реставрація корупційних схем та повна імітація участі громадськості у виробленні політики – це також результат вашого маніфестування «вибору президента в один тур», вашого агресивного дилетантизму.

Криза була породжена низькою якістю правових та економічних рішень. Особливо небезпечно, коли «маніфестарії» беруться за такі речі як конституційний процес і намагаються запровадити в ньому принцип «роби, а потім думай».

Більше маніфестів хороших та різних?

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я