додому Економіка Нацбанк не повернув українцям право забирати всі свої гроші з банків

Нацбанк не повернув українцям право забирати всі свої гроші з банків

72

6Київ. 31 березня 2014 (Економіст). Національний банк продовжив термін дії тимчасового обмеження на зняття валютних депозитів, що діє з 28 лютого 2014.

Місяць тому НБУ постановою №104 дозволив знімати з валютних вкладів населення не більше еквівалента 15 тис. грн на добу (зараз це трохи більше $1,3 тис. або близько 1 тис. євро). Це правило працювало як при достроковому знятті валютного депозиту, так і в разі вилучення його із завершенням терміну договору, пишуть «Вести».

«Хоч постанова й була тимчасовим заходом, однак потреба в ній залишилася. Так що сьогодні ввечері обмеження на зняття валютних вкладів буде продовжено ще на місяць. Щоправда, гранична сума зняття буде встановлена на іншому рівні», – розповіло виданню джерело в Нацбанку в суботу, 28 березня.

За даними НБУ, за січень-лютий загальні вкладення фізосіб у банківську систему зросли на 2,7% (до 445,1 млрд грн). При цьому гривневий депозитний портфель скоротився на 7,6% (до 223,5 млрд грн), а валютний виріс на 17,1% (до 211,6 млрд грн). «У зв’язку із загостренням політичної та економічної кризи пріоритети клієнтів змістилися на користь валютних вкладів, при цьому терміни розміщення коштів також істотно коректувалися. В даний час найбільшим попитом користуються ощадні рахунки, а також короткострокові вклади до 3 місяців», – повідомив начальник відділу депозитів ПУМБ Микита Малясов.

За підсумками березня банки, швидше за все, зафіксують відтік вкладів населення, незважаючи на чинні обмеження. «Якщо в лютому відтік спостерігався в західних областях України, то в березні – на південному сході країни (Донецька, Луганська області та Крим)», – уточнив директор центру роздрібного бізнесу банку «Фінанси та Кредит» Олексій Руднєв.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я