додому Економіка Нацбанк не повернув українцям право забирати всі свої гроші з банків

Нацбанк не повернув українцям право забирати всі свої гроші з банків

71

6Київ. 31 березня 2014 (Економіст). Національний банк продовжив термін дії тимчасового обмеження на зняття валютних депозитів, що діє з 28 лютого 2014.

Місяць тому НБУ постановою №104 дозволив знімати з валютних вкладів населення не більше еквівалента 15 тис. грн на добу (зараз це трохи більше $1,3 тис. або близько 1 тис. євро). Це правило працювало як при достроковому знятті валютного депозиту, так і в разі вилучення його із завершенням терміну договору, пишуть «Вести».

«Хоч постанова й була тимчасовим заходом, однак потреба в ній залишилася. Так що сьогодні ввечері обмеження на зняття валютних вкладів буде продовжено ще на місяць. Щоправда, гранична сума зняття буде встановлена на іншому рівні», – розповіло виданню джерело в Нацбанку в суботу, 28 березня.

За даними НБУ, за січень-лютий загальні вкладення фізосіб у банківську систему зросли на 2,7% (до 445,1 млрд грн). При цьому гривневий депозитний портфель скоротився на 7,6% (до 223,5 млрд грн), а валютний виріс на 17,1% (до 211,6 млрд грн). «У зв’язку із загостренням політичної та економічної кризи пріоритети клієнтів змістилися на користь валютних вкладів, при цьому терміни розміщення коштів також істотно коректувалися. В даний час найбільшим попитом користуються ощадні рахунки, а також короткострокові вклади до 3 місяців», – повідомив начальник відділу депозитів ПУМБ Микита Малясов.

За підсумками березня банки, швидше за все, зафіксують відтік вкладів населення, незважаючи на чинні обмеження. «Якщо в лютому відтік спостерігався в західних областях України, то в березні – на південному сході країни (Донецька, Луганська області та Крим)», – уточнив директор центру роздрібного бізнесу банку «Фінанси та Кредит» Олексій Руднєв.

 

попередня статтяВ Китае разработали технологию зарядки смартфона от прикосновений человека
наступна статтяПосылки дороже 150 евро будут облагать налогом. Чем это обернется для украинцев?

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я