додому Економіка МІНЕНЕРГО ПРИХОВУЄ ІНФОРМАЦІЮ ПРО СТАН ЕНЕРГЕТИКИ. ДО ЧОГО ЦЕ МОЖЕ ПРИЗВЕСТИ?

МІНЕНЕРГО ПРИХОВУЄ ІНФОРМАЦІЮ ПРО СТАН ЕНЕРГЕТИКИ. ДО ЧОГО ЦЕ МОЖЕ ПРИЗВЕСТИ?

24

Імпорт електроенергії з Білорусі у січні 2022 року зріс на 18,7% – до 511,426 тисяч МВт-год. Найбільші імпортери “Трейденергоресурс” (фірма, повязана з арабською прокладкою та бізнес-групою Андрія Іванчука) та “Електро Ком’юніті” поставили в Україну 486,087 тисяч МВт-год та 25,339 тисяч МВт-год. Відповідно. За даними НКРЕКУ, частка основного імпортера з Білорусі у продажу на РСВ у січні зросла до 11%.

Експерти кажуть, що імпорт білоруської електрики добиває вітчизняний вуглепром (державні шахти) та підводить до дефолту “Центренерго”, яка є головною теплогенерацією.

21 лютого на складах українських ТЕС знаходиться 697 тисяч тонн вугілля – на 17% менше за гарантовані запаси. За тиждень запаси скоротилися на 5,3%.

Ми вже маємо проблеми. “Донбасенерго” – у роботі 1 із 2 енергоблоків Слов’янської ТЕС. “Центренерго” – два енергоблоки на Трипільській та по одному енергоблоку на Зміївській та Вуглегірській ТЕС.

Не краща ситуація у ДТЕК: на Бурштинській ТЕС – 8 із 12 блоків; на Курахівській ТЕС – 5 із 7 блоків; на Запорізькій та Добротвірській ТЕС – по 4 енергоблоки; на Наддніпрянській ТЕС – 2 з 5 блоків; на Ладижинській, Луганській та Криворізькій ТЕС – по одному блоку в роботі.

Простій в основному через брак вугілля на складах ТЕС.

Попереду нас чекає ізольований режим функціонування української енергосистеми

– 24-26 лютого. 23 лютого розпочнеться процес підключення Острова БуТЕС до Об’єднаної енергосистеми України. При цьому ми відключаємося від енергосистеми, яка нас з’єднує з енергомережами Білорусі та Росії.

Як пишуть експерти, поки Мінськ підтвердив зобов’язання перепідключити нас до своєї системи після проходження ізольованого режиму. Погода також ніби грає нам на користь. Проте, уявімо собі, що Лукашенко, за вказівкою Путіна, заявить про “технічні проблеми” білоруської мережі, і нам почнуть затягувати перепідключення? На два дні, тиждень, місяць? Взагалі відмовлять… Що тоді буде?

Натомість Міненерго відверто маніпулює статистикою та приховує інформацію про стан вуглепрому: добутку та поставок. Так, експерт DiXi Group Андрій Білоус заявив, що Міністерство енергетики свідомо обмежило доступ до даних про запаси вугілля в Україні.

“На прикладі цього опалювального сезону, я переконаний, що проблема із запасами вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ на рівні розпорядників була відома досить давно. Але широкого розголосу проблема набула, коли 20 блоків ТЕС не працювали через відсутність вугілля. Оприлюднення даних по планах накопичення та фактичних запасів пального була б додатковим запобіжником повторенню подібних “провалів” із заготівлею достатніх запасів для спокійного проходження зими”, – додав експерт.

Приховування інформації про справжній стан в енергетиці – це вже звичний стиль роботи Міненерго за часи Германа Галущенко.

Прикладом цього є історія в “Енергоатомі”. Ще в січні журналісти “Схем” отримали у своє розпорядження аудіозапис наради у кабінеті чиновника державної “Енергоатому”, учасники якого обговорюють, як приховати факти зникнення частини коштів на будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

І це не єдиний випадок. Відомство Галущенка капсулювалося і видає на зовні виключно заспокійливі мантри про те, що нам вистачить вугілля, що ми докупимо імпортний, про теплу погоду, про безаварійність роботи атомної енергетики тощо.

Такою “теплою ванною” Міненерго намагається запевнити Офіс президента та людей, що в галузі все ок. Але це не правда. Коли впаде енергосистема, відключать світло та тепло вже буде пізно. Сподіваюся, що на банковій це розуміють. Єдине що не зрозуміло, навіщо вони все ще тримають галущенків в Міністерстві…

Громадськість хотіла б знати реальний стан підготовки до ізольованого режиму, оцінку ризиків та наявність плану Б, щоб не допустити колапсу енергетики під час загрози нового вторгення Путіна в Україну.

Віктор ТАРАН, політтехнолог, автор книги “Вибори в смартфоні”

Джерело: Censor

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я