додому Економіка Мінекономрозвитку представило концепцію реформування податкової системи

Мінекономрозвитку представило концепцію реформування податкової системи

127

7Київ. 16липня 2014 (УНІАН). Міністерство економічного розвитку та торгівлі спільно з експертами, профільними міністерствами й громадськими організаціями розробило концепцію реформування податкової системи, яка передбачає скорочення податків до восьми, зменшення кількості платежів на рік, внесення змін до систем адміністрування податку на додану вартість (ПДВ) і єдиного соціального внеску (ЄСВ). Про це йдеться в концепції реформування, опублікованій на сайті Мінекономрозвитку.

«Реформування податкової системи необхідне для стабілізації фінансової ситуації, підвищення фінансової незалежності органів місцевого самоврядування та стимулювання економічних процесів в Україні», – йдеться в концепції.

Згідно з документом, реформування податкової системи почнеться цього року й продовжиться в 2015-му.

В першу чергу автори концепції пропонують спростити податкову систему за рахунок скорочення кількості податків – до восьми з 22, які існують на сьогоднішній день. Зокрема, будуть ліквідовані такі податки і збори: збір за першу реєстрацію транспортного засобу, на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства, екологічний податок, туристичний збір, збір за здійснення деяких видів підприємницької діяльності, збір за місця для паркування транспортних засобів та інші. При цьому втрати державного бюджету будуть компенсовані за рахунок підвищення акцизних ставок, а також розширення бази акцизного податку.

Також робоча група міністерства пропонує зменшити кількість платежів на рік, витрат часу і коштів на ведення податкового обліку й сплату податків. Цього планується досягти за рахунок спрощення форм податкових декларацій і впровадження електронного документообігу між платниками та контролюючими органами (для всіх платників податків без винятків).

Мінекономрозвитку також пропонує змінити систему податку на додану вартість (ПДВ). Зокрема, має бути введено диференційовану ставку ПДВ, встановлено чіткі терміни для його відшкодування, відкрито окремі рахунки для розрахунків із ПДВ і вдосконалено автоматичне відшкодування цього податку.

Що стосується єдиного соціального внеску (ЄСВ), то в концепції передбачено його скорочення до 18% із існуючих 36,77% для тих платників податків, які збільшать фонд оплати праці в два рази. Також пропонується об`єднати всі фонди соціального страхування в єдиний фонд.

Зменшити тиск на платників податків Мінекономрозвитку планує за рахунок скорочення й перегляду переліку перевірок, а також створення окремої служби фінансових розслідувань.

Автори концепції вважають, що реформування податкової системи дозволить збільшити інвестиційну привабливість економіки країни, сприятиме розвитку внутрішнього виробництва й підвищенню конкурентоспроможності українських товарів і послуг на світовому ринку, а також виведе економіку ”з тіні”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я