додому Поточні новини В ОБСЄ говорять про необхідність переговорів тристоронньої групи з сепаратистами для припинення...

В ОБСЄ говорять про необхідність переговорів тристоронньої групи з сепаратистами для припинення вогню

58

9Київ. 16 липня 2014 (УНІАН). Діючий голова в ОБСЄ, міністр закордонних справ Швейцарії Дідьє Буркхалтер підкреслює важливість переговорів тристоронньої контактної групи з лідерами незаконних збройних угруповань у східній України, щоб підготувати ґрунт для проведення переговорів про припинення вогню.

Як повідомляє ОБСЄ, Буркхалтер говорив про це у телефонних розмовах з Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним та російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим, які відбулися цього понеділка.

В ОБСЄ наголошують, що Буркхалтер підкреслив необхідність ”не витрачати на це додаткового часу, адже ОБСЄ днями працювала для проведення цієї відеоконференції і очікувала на підтримку і добру волю всіх відповідних сторін”.

”ОБСЄ готова моніторити припинення вогню, як тільки буде досягнута політична угода”, – наголосив Буркхалтер.

В ОБСЄ повідомляють, що головуючий запевнив своїх співрозмовників у тому, що організація зможе також відігравати роль у сприянні звільнення заручників та ув`язнених. ”Обидва співрозмовника вітали цю пропозицію і запропонували головуючому та спеціальній моніторинговій місії розглянути це питання”, – зазначається в повідомлені.

Крім того, в обох розмовах Буркхалтер обговорив пропозицію Російської Федерації ухвалити рішення щодо моніторингу ОБСЄ на двох російських прикордонних пунктах. ”При наявності політичної волі обох сторін стосовно того, що в разі, якщо ОБСЄ буде відігравати таку додаткову функцію, Буркхалтер буде просити всі держави-учасниці конструктивно і прагматично сприяти раніше погодженому мандату. Він додав, що місія ОБСЄ з оцінки потреб буде розгорнута як можна швидше”, – йдеться в повідомлені.

Одночасно Буркхалтер нагадав, що ОБСЄ також прискорювала плани в рамках мандату спеціальної моніторингової місії щодо можливого використання безпілотних літальних апаратів, в тому числі, в прикордонній зоні.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я