додому Економіка Михайло КРАПИВКО: Україну чекає стрімка та нищівна економічна криза

Михайло КРАПИВКО: Україну чекає стрімка та нищівна економічна криза

186

2Українська економіка перейшла в стан масового скорочення виробничих потужностей та відповідно доходів приватного сектора. Фінансова система країни тримається тільки на можливості Уряду здійснювати внутрішні та зовнішні запозичення, – пише Gazeta.ua.

“На підприємствах скорочують робочий тиждень. Деякі підприємства зупинилися і простоюють місяцями. Держава живе за рахунок внутрішніх і зовнішніх запозичень. Коли гасимо одні позички, то Мінфін одразу переходить на інші”, – зазначив Михайло Крапивко, віце-президент Спілки аудиторів України.

“Ми балансуємо на межі. У такому стані можемо протриматися півроку, не більше. А тоді або приймуть драконівські заходи, наприклад, девальвують національну валюту, або Україна змушена буде оголосити себе банкрутом. Тобто матимемо дефолт. А якщо так – то торговельні операції із закордоном обмежаться. Це відчують одразу всі. Ми дуже залежні від імпорту: бракує вітчизняних енергоносіїв, ліків, деяких харчів. Мовчу про побутову техніку, мобільні телефони, автомобілі”, – наголосив Крапивко.

За його словами, чим більше в країні відтерміновують економічне падіння, тим гучнішим воно буде.

“Народ у нас дуже терплячий – не те, що в Греції чи Туреччині. У цьому відношенні ми – навіть не Болгарія. Наша ментальність така, що викручуємося сьогодні й закладаємо міну на завтра. І чим більш штучними заходами відстрочуємо падіння, тим воно буде стрімкіше й нищівніше”, – підкреслив аудитор.

Нагадаємо, дефіцит державного бюджету в січні-травні склав 18,4 млрд грн, що у понад 5 разів більше, аніж за такий самий період минулого року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я