додому Топ Новини МЕДВЕДЧУК ЯК СПІВАВТОР РЕЖИМУ ПОРОШЕНКА

МЕДВЕДЧУК ЯК СПІВАВТОР РЕЖИМУ ПОРОШЕНКА

156

Ще в березні, як тільки з’явилися перші плівки Медведчука, я говорив, що цей діяч з’явився на Банковій від перших днів президентства Порошенка і не на вимогу Меркель чи ще когось. Я стверджував, що Медведчук був причетний не лише до переговорного процесу з Росією та бізнесу з окупованими територіями, але і втручався в проведення військових операцій та брав участь в конструюванні режиму Порошенка. 

Влітку 2014 року запрацювала Конституційна Комісія, яка мала перезапустити конституційну реформу в Україні. Люди, які тоді працювали з КК, пам’ятають, як від оточення Медведчука до Комісії почали надходити різні федералістських “напрацювання”, виникати капітулянтські “проекти врегулювання” тощо. 

Медведчук був частиную політичної архітектури, яку будував сам Петро Порошенко. Саме при Порошенку у Медведчука виникла більшість активів, які сьогодні опинилися під санкціями (97 компаній Оксани Марченко, наприклад); саме за Порошенка Медведчук зумів консолідувати медійні активи та створити пропагандистську машину, яка працює в інтересах країни-агресора.

При тому, що він був складовою частиною режиму Порошенка, Медведчук дистанціювався в розмовах від України. Пам’ятаєте, як він говорить одному з російських терористів, про “їх” збройні сили, “не мої”. Це було сказано про ЗСУ! Навіть коли обговорювали видачу наших полонених в Кремлі, Медведчук сидів з боку російських представників.

Тому я не повністю погоджуюсь із тезою Сергія Іванова, що “Медведчука цікавив лише заробіток на війні, який він отримував завдяки двом потужним «кришам» як у РФ, так і в Україні”. Не тільки гроші на крові цікавили Медведчука. Його цікавила його власна політична суб’єктність. І він її, завдяки Порошенку та своїх контактів в Кремлі, отримав. 

У цьому контексті варто вказати, що вплив Медведчука в Кремлі не варто перебільшувати та демонізувати. Як вірно зазначила Марія Кучеренко, “кум Путіна” – це чисто український конструкт, який тут собі придумали і використовуємо. Про жодне тутешнє розуміння цих слів на ділі мова не йшла.

А думати, що можна дзвонити або звертатися до президента РФ безпосередньо, коли в голову спаде, можуть тільки люди, які нічого не знають про Росію. Це НІКОЛИ не була розмовою рівних. Завжди була ситуація “цар і холоп, який подає чолобитну”, причому чітко відповідно до сценарію. Вивіреного і заздалегідь затвердженого”.

Єдине, в чому Медведчуку не можна відмовити, так це в тому, що він зміг монетизувати міфічне “кумівство”. 

Порошенко чудово розумів алгоритми контактів Медведчука в Кремлі. Що собою являє “кумівство” для Путіна і яке місце в оточенні російського президента займає його український “куманьок”. Але Петру Олексійовичу був потрібен цей персонаж. 

Потрібен для того, щоб вести сепаратні переговори з Росією під час воєнних дій. Пітрібний був зв’язковий з окупованими територіями. 

17 травня журналісти проекту Bihus.Info оприлюднили розслідування, в якому йдеться, що Віктор Медведчук негласно вів переговори з підконтрольними Росії бойовиками після початку бойових дій 2014 року.

Як стверджують журналісти, на записах присутні прямі розмови Медведчука з ватажками терористів: Олександром Бородаєм, Олексієм Карякіним, Владленом Зарубою. Медведчук там стверджує, що його на участь у перемовинах уповноважили і тодішній президент України Петро Порошенко, і президент Росії Володимир Путін.

Із сюжету та записів, оприлюднених журналістами, випливає, що в травні-червні 2014-го помічник Медведчука на Донеччині та Луганщині Дмитро Дорошенко з ГО «Український вибір» за вказівкою Медведчука оцінював готовність ватажків самопроголошених республік вести із ним переговори, та організовував їхні контакти з Медведчуком. Це ще раз підтверджує, що Медвечук був у схемі Порошенка від самого початку.

Також Порошенку був потрібен Медведчук як спаринг-партнер у внутрішній політиці. В мене є підстави вважати, що саме Банкова частково посприяла тому, щоб у 2018 році Медведчук з’явився в якості співучасника ОПЗЖ. 

Прихід Медведчука в цю політсилу привів до розколу колишніх “регіоналів”: відходу групи Ахмєтова – Новинського від “газовиків” Льовочкіна – Бойка. Медведчук здавався токсичним навіть для Вілкула та Новинського. 

На протиставлені “патрітичного” БПП російській “п’ятій колоні” Петро Олексійович хотів вигравати вибори. Публічно боремося та хейтимо один одного, а в стратегічних питаннях – взаємодіємо. 

Тому коли сьогодні Порошенко та його фан-клуб намагається відмежуватися від Медведчука, подати їх співпрацю як “ситуативну” і “лише щодо обміну полоненими”, “нав’язане ззовні співробітництво” тощо, варто пам’ятати, що Медведчук зайшов вперше на Банкову на другий день після президентських виборів 2014 року як партнер нового глави держави. 

Віталій КУЛИК, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я