додому Економіка Ланцюгова антиядерна реакція

Ланцюгова антиядерна реакція

213
antiatomНаписала Надія Шевченко
25 травня,  у слід за Японією та Німеччиною, уряд Швейцарії вирішив «зав’язати» з розвитком ядерної енергетики. П’ять реакторів на чотирьох АЄС, які виробляють  40% електроенергії країни будуть виведення з експлуатації до 2034 року. На прийняття такого рішення уряду вплинула зміна відношення суспільства до ядерної енергетики після аварії на АЕС Фукусіма-2, та найбільша з 80-х років 20-ти тисячна антиядерна демонстрація, яка пройшла 22 травня біля швейцарської АЄС Берцнау.
Рішення  цих країн заперечують версію про необхідність атомної енергетики для підтримки крупних економік, і, скоріш за все, Швейцарія буде не останньою країною, яка відмовиться від ядерної програми.
Нагадуємо, що атомна енергетика становить 2% від світового балансу енергогенеріції, та розвивається у тих країнах, де  її фінансово та політично підтримує уряд. Саме тому політичні рішення урядів Японії, Німеччини та Швейцарії мають вирішальне значення для  галузі. Ще після аварії на Чорнобильській АЄС ( а в Австрії навіть до неї, у 1970-х) більшість  розвинутих країн вирішило відмовилося від будівництва нових реакторів на заміну тих, чий строк експлуатації дійшов кінця. Але останнім часом у світі почали говорити про можливий «ядерний ренесанс», Фінляндія вирішила будувати нові АЄС, а уряд німецьких уряд Анхели Меркель у вересні минулого року прийняв вкрай непопулярне рішення продовжити строк експлуатації старих АЕС як джерела «недорогої та достатньо чистої енергії».  Але  все змінилося після аварії на японських островах, о Анхела Меркель  спочатку ввела 3-місячн мораторій на експлуатацію семи найстаріших атомних станцій країни, а 21 травня оголосила про наміри остаточної відмови від атомної енергетики шляхом поступового виводу з експлуатації діючих реакторів. Втім, вже 29 травня мешканці 20 міст Німеччини вийшли на вулиці  вимагаючи  від уряду відмовитися від атомної енергетики значно раніше – за два роки, та натомість ровивати альтернативну енергетикою.
Цікаво, що у США, країні-«флагмані капіталізму», припинення розвитку ядерної енергетики відбулося не політичним, а капіталістичним шляхом, із суто ринкових міркувань, коли 25 років тому, уряд вирішив, що субсидування розвитку ядерної енергетики обходиться йому дорогувато, та запропонував цей бізнес комерційному секторові.  А там дурних, як ви вже здогадалися, не знайшлося.
Доречі, два тижні тому, французька кампанія AREVA оголосила про безстрокове припинення будівництва заводу з виробництва обладнання для ядерних реакторів в США, та причиною назвала «несприятливі ринкові умови».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я