додому Соціум Як Журналістів вчили зберегти своє життя в зоні АТО та рятувати інших

Як Журналістів вчили зберегти своє життя в зоні АТО та рятувати інших

241
Львів. 18 червня 2015 року (Spilno.TV, Борис ПОШИВАК). Інститут масової інформації в рамках проекту Press Watcher за підтримки Львівської обласної адміністрації та Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, 9-11 червня провів 3-денний тренінг з безпеки для журналістів та фрілансерів, що планують працювати чи працюють в зоні АТО.

Фото Бориса Пошивака

Два дні тривала теоретична і практична підготовка в Академії сухопутних військ і день на Яворівському полігоні. Журналісти вчили правила надання першої медичної допомоги, як забезпечити власну безпеку, як класифікувати рівень небезпеки, та рівень стану пораненого в зоні проведення бойових дій, як евакуювати пораненого та отримали багато інших корисних на передовій і в повсякденному житті. Медичну частину курсу викладали група київських парамедиків. Не забули організатори, також, про основну мету перебування журналіста в зоні бойових дій. Інструктори поділилися досвідом про прийоми ведення зйомки під час обстрілів, вибухів та безпосереднього бойового контакту з ворогом.

Фото Марини Сух

Наплічник військового журналіста

З чого починається робота військового журналіста?

Правильно – з пакування наплічника. Попередньо потрібно визначити час перебування в зоні ведення бойових дій. Для зручності та безпеки, журналіст повинен взяти два наплічники – “робочий” до 30 літрів та “загальний”, з урахуванням того, що перший повинен поміщатися в другому. Добре обдумайте що дійсно знадобиться, а що буде зайвим. Трьохденний тренінг навчив незабути:

1. Документи: посвідчення особи та прес карту (посвідчення журналіста та вашу акредитацію).

2. Готівку. Банківські картки краще залишити в дома.

3. Аптечка, бажано вкладати її з людиною компетентною в цій справі. Тут теж нічого зайвого брати не потрібно. Зважайте також на індивідуальні ліки. Пам’ятай! Без особистої аптечки ти можеш не отримати потрібної допомоги. Що має входити твою військову аптечку: джут, бажано два (Есмарха, або САТ, або SOF), перев’язочні матеріали, лейкопластирі, пластир для поранень у груди, назофарингальна трубка, поітрепровід підібраний, під ваші фізіологічні особливості, одноразові рукавички, плівка-клапан для проведення штучного дихання, бандажні ножиці, гемостатичний бинт, армований скоч, (це все звісно в ідеалі). Обов’язково прочитайте інструкції до мед препаратів присутніх у вашій аптечці, особливу увагу зверніть на їх побічні ефекти. Аптечки бажано щоб були дві “особиста” та “загальна”.

Фото Марини Сух

4. Ваше професійне обладнання (чим ти працюєш). Зважайте на форс-мажорні обставини. Якщо річ можна взяти в двох екземплярах – беріть. Тобто мають бути запасні шнури живлення, акумулятори, захисні фільтри для оптики, запасні карти пам’яті та накопичувач, тощо. Пам’ятай, що на фронті без обладнання журналіст – “не боєздатний”, навіть маючи добру пам’ять. Перед поїздкою, змоделюйте ситуації, функціонування вашого комплекту техніки. При ушкоджені одного або декількох пристроїв, не впадайте у відчай. Робочий наплічник військовий журналіст повинен берегти й слідкувати за його цілісністю. Зважайте, також, на те, що у вашій поїздці не завжди зустрічатимуться добродушні громадяни без зловмисних намірів. Не збувайте про додатковий телефон (бажано з від’єднанню батареєю) та екстреною сім-картою. Не забувайте про батарейки.

Фото Марини Сух

5. Сухпай. Замість того, щоб купляти дорогий готовий натівський сухпай можете зібрати його з: чорного шоколаду (зважайте на спеку), сухофрукти (родзинки, сушені банани, курага та інші), горіхи але не смажені чи солені, консервоване дитяче харчування, сухе печиво, також можна взяти спеціалізоване спортивне харчування в стіках (українського виробника).

Фото , Володимира Молодія

6. Що з одягу: форма, маркувальник преса, яка швидко знімається, тактичні рукавиці, кепку або бандану, тактичні окуляри, наколінники, по можливості і налокітники, піддубник, декілька пар взуття: туристичне, або військове,  дощовик, термобілизна. Звійсно, бронежилет з шоломом.

Фото , Володимира Молодія

Інструкції з техніки безпеки для журналістів, які працюють в зоні бойових дій:

  1.       Не будьте відчайдушними сміливцями. Перед поїздкою попередьте колег про відрядження.
  2.       Повідомляйте щоденно про свої справи в телефонному режимі.
  3.       Пам’ятайте, що Ви в першу чергу журналіст, а потім волонтер, медик і вояка.
  4.       Будьте уважними на Блок постах.
  5.       Не говоріть лишнього, без нагальної потреби не “світіть” документом.
  6.       На території ведення бойових дій будьте максимально уважні.
  7.       Слухайте командивійськових і виконуйте їх.
  8.       Не ризикуйте перечити людям з якими працюєте, це може стати загрозою для вашого життя.
  9.       Не падайте в паніку при першому “обстрілі”. Тримайте рівновагу і зберігайте спокій. Бувають випаки коли за командою командира групи “оду назад немає”, не лякайтесь, слідуйте настановам.
  10.   Не влаштовуйте самотушки екскурсію в зоні бойових дій.

Фото Володимира Молодія

Якщо хочете з собою взяти бінокль, не робіть цього, щоб не видатись комусь наводчиком.

Запам’ятайте будь-який військовий журналіст обов’язково повинен пройти медичну підготовку!

Отриманих на цьому тренінгу знань вистарчить і не на одну статтю, поки що поділився з Вами цією частинкою інформації.

Фото Володимира Молодія

Фото Володимира Молодія

 Фото: Бориса Пошивака, Володимира Молодія та Марини Сух

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я