додому Поточні новини Індекс інвестиційної привабливості України є найгіршим за останні чотири роки

Індекс інвестиційної привабливості України є найгіршим за останні чотири роки

446

3Індекс інвестиційної привабливості України в першому кварталі 2013 року не змінився і становить 2,12 бала з 5 можливих, і цей показник є найгіршим за останні чотири роки.

Про це повідомив віце-президент Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА), голова правління “Райффайзен Банку Аваль” Володимир Лавренчук на дискусії, організованій асоціацією.

За його словами, дослідження привабливості бізнес-клімату в Україні проводиться ЄБА з 2008 року за участю топ-менеджерів компаній асоціації. Згідно з результатами останнього дослідження, стан інвестиційного клімату в Україні залишається стабільно несприятливим. Як приклад В.Лавренчук навів банківську систему, яка демонструє стійкий відплив іноземного капіталу. «Увага урядів європейських країн до проблем банківської системи свідчить про її значущість. В Україні я б мріяв про таку зацікавленість уряду», – сказав банкір.

Він також повідомив, що на даний час банківська система капіталізована на достатньому рівні, і показник адекватності капіталу становить більш як 16%, що свідчить про достатній запас «міцності».

«Загроза для банківського сектору України полягає в тому, що зараз банки не виконують свою основну функцію і не є важелем для підтримки економічного розвитку. До кризи зростання кредитування становило близько 70%, після – всього 2%, тобто практично нульове, а також існують труднощі з врегулюванням проблемної заборгованості», – зазначив банкір.

Серед причин недостатнього зростання кредитування В.Лавренчук виділив високу вартість ресурсів, низькі темпи зростання виробництва і недостатнє забезпечення прав кредиторів на законодавчому рівні. За його словами, кількість судових процесів по банківському сектору України на сьогодні становить 186 тисяч.

За оцінками ж експертів Центру Разумкова, прогнозний обсяг інвестицій в Україну в 2013 році становитиме не більш як 20% ВВП, дефіцит рахунку поточних операцій зросте до 8,5 млрд. доларів, а приплив прямих іноземних інвестицій не перевищить 5 млрд. доларів.

За даними Держстату, дефіцит платіжного балансу України за підсумками 2012 року порівняно з 2011 роком збільшився в 1,7 рази – до 4,174 млрд. дол. Дефіцит поточного рахунку за 2012 рік зріс на 40,6% – до 14,407 млрд. дол., а профіцит рахунку операцій з капіталом і фінансових операцій збільшився на 31,4% – до 10,233 млрд. дол. Обсяг прямих інвестицій (сальдо) в 2012 році залишився приблизно на рівні минулого року – 7,045 млрд. дол. (+30 млн. дол.)

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я