додому Поточні новини Ігор КАЛЄТНІК: Від двопалатного парламенту в українських реаліях може бути вдвічі більше...

Ігор КАЛЄТНІК: Від двопалатного парламенту в українських реаліях може бути вдвічі більше проблем

175

3Система двопалатного парламенту може бути неефективною в українських реаліях. Про це в інтерв’ю «Голос UA» заявив Перший заступник Голови Верховної Ради України, член ЦК Президії КПУ Ігор Калєнік, повідомляє прес-служба політика виданню “Свобода Слова в Україні”.

Він припустив, що ідея зміни парламентського устрою в Україні з’явилась через неможливість Верховної Ради ефективно працювати впродовж останніх 4 місяців. І намаганням віднайти формат парламенту, який би дозволив уникнути перешкоджання його діяльності.

 «Сама ідея двопалатного парламенту полягає у забезпеченні рівного представництва регіонів, особливо які мають різні характеристики по території та населенню, наприклад у США та Росії. Що для України нехарактерно, всі області приблизно однакові», – сказав Ігор Калєтнік.

Він припустив, що друга мета створення двопалатного парламенту у більшій стабільності під час прийняття рішень.

 «Зазвичай каденція верхньої палати по часу більша за нижню палату парламенту, а порядок обрання осіб до верхньої палати є простішим. Законотворцями будуть саме представники нижньої палати. Традиційно представники верхньої палати не займаються написанням законопроектів, лише погоджують їх», – пояснив Перший заступник Голови Парламенту.

І зазначив, що «сьогодні спільну мову між собою можуть знайти депутати «однієї палати». Якщо теоретично систему Парламенту буде змінено, то можна очікувати і конфліктів між нижньою і верхньою палатами».

«Для того, щоб ставити ці питання на референдум потрібно роз’яснити людям, за що вони голосуватимуть. Крім того, до двопалатності має прийти політична і правова культура. Тому сьогодні, я думаю, це питання не на часі», – підсумував Ігор Калєтнік.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я