додому Поточні новини Громадська Комісія з розслідування порушень прав людини пропонує механізм притягнення до відповідальності...

Громадська Комісія з розслідування порушень прав людини пропонує механізм притягнення до відповідальності за злочини проти людяності

93

5Київ. 10 лютого 2014року (УНІАН). Громадська комісія з розслідування порушень прав людини в Україні пропонує Верховній Раді ратифікувати статут Міжнародного кримінального суду (так званий Римський статут) для створення дієвого механізму притягнення до кримінальної відповідальності за злочини проти людяності. Відповідне звернення було озвучене під час прес-конференції.

Як зазначив голова громадської Комісії з розслідування порушень прав людини в Україні, суддя Міжнародного кримінального трибуналу з колишньої Югославії у 2002-2005 роках Володимир Василенко, 7 лютого цього року він підписав листа голові Верховної Ради Володимиру Рибаку з пропозицією внести зміни до статті 124 Конституції України і зробити можливою ратифікацію Римського статуту. Цей Статут підписаний від імені України 20 січня 2000 року. 11 липня 2001 року Конституційний суд України надав висновок №3-в/2001 щодо відповідності Конституції України Римського статуту. Комісія пропонує поставити питання про внесення змін до Конституції України з урахуванням вказаного висновку.

«Участь нашої держави в Римському статуті означатиме, що Україна приєдналась до спільноти держав, які визнають необхідність функціонування постійного міжнародного кримінального суду як важливого засобу боротьби з безкарністю та забезпечення дотримання гуманітарного права, фундаментальних прав і основоположних свобод людини», – йдеться у зверненні до голови ВР.

Також Василенко повідомив, що на сьогоднішній день в Міжнародному кримінальному суді перебуває 21 справа щодо громадян 8 країн, ще кілька справ – на попередньому вивченні.

За його словами, термін покарання за злочини проти людяності передбачає до 30 років позбавлення волі, а якщо злочин скоєно з особливою жорстокістю, то можливо й довічне ув`язнення.

Він також зазначив, що у разі зміни в країні влади та за умов відповідальності нової влади, вона навіть без ратифікації Статуту може звернутися в Міжнародний суд для притягнення до відповідальності осіб за злочини проти людяності у зв`язку з подіями, що відбулися в Україні. За його словами, такі злочини не мають терміну давності.

У свою чергу член комісії, суддя Конституційного суду України (1996-2003) Микола Козюбра зазначив, що у разі ратифікації Статуту Міжнародний суд самостійно може прийняти рішення про розслідування злочинів проти людяності в Україні.

В той же час голова Українського юридичного товариства Олег Березюк оприлюднив звернення Комісії з розслідування порушень прав людини в Україні до військовослужбовців та працівників СБУ та МВС, в яких комісія закликає силовиків дотримуватися Конституції і законів України.

Довідково. Комісія з розслідування порушень прав людини в Україні створена 27 січня 2014 року. Її діяльність спрямована на розслідування порушень прав людини під час реалізації громадянами права на мирні зібрання, починаючи з 30 листопада 2013 року.

До складу Комісії увійшли 12 авторитетних фахівців у галузі права та колишні політв’язні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я