додому Топ Новини ДРУГЕ ЗАТРИМАННЯ СААКАШВІЛІ, ЧИ БУДЕ ТРЕТЄ?

ДРУГЕ ЗАТРИМАННЯ СААКАШВІЛІ, ЧИ БУДЕ ТРЕТЄ?

33

Віталій КУЛИК, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства

Правоохоронці вдруге затримали Міхаїла Саакашвілі. Цього разу затримали тихо, без надриву та зіткнень з протестуючими. Власне, так і мали б робити першого разу. Проте видно, що сценарій щодо Міхо та його “майдану” передбачає не одну, а кілька дій з атрактом на Різдвяні канікули. Як кажуть, далі буде…

ГПУ стверджує, що слідчі дії закінчено і прокурори розпочали підготовку матеріалів до суду, який і визначить обрання запобіжного заходу. Таке засідання відбудеться в Печерському суді 11 грудня. У цей день спливають 72 години, коли у відповідності з нормами КПК його можуть утримувати під вартою.

Міхо інкримінують ч 2. статті 256 ККУ: «сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності».

Вже є інформація, що сторона обвинувачення проситиме запобіжний захід для Саакашвілі у вигляді домашнього арешту із носінням електронного браслету.

Виглядає, що прокуратура та правоохоронці намагаються уникнути трешу і діють делікатно щодо особи самого Саакашвілі. Домашній арешт та браслет є зам’яким запобіжним заходом, як для фігуранта подібної справи. Якби до нього застосували надмірну силу, то це ще б більше погіршило імідж країни на Заході (хоча, куди вже більше?).

Генпрокурору Юрію Луценку дісталася «брудна робота», щодо доведення вини Саакашвілі. Навіть, якщо у ГПУ є докази того, що Міхо брав гроші у олігарха Курченка (таку ймовірність допускають навіть його колишні побратими по “міхомайдану”), в правосуддя відносно Саакашвілі не повірять. В цій справі важко відокремити законність від політичної доцільності. Навіть якщо межа там й існує, то довіри до законності у суспільства вже не має. І цей дефіцит сьогодні важко покрити.

У той же час, Міхо зацікавлений в переслідуванні, йому важливий процес тиску на нього. Саме так він здобуває прихільників та розширює коло учасників протестів. Втеча, переховування, голодування – все має працювати на образ «революціонера», який бореться з «антинародною владою «бариг». Міхо потрібно більше драйву та трешу.

Тому в той же день, як суд відпустить Саакашвілі під домашній арешт, Міхо з’явиться на своєму “майдані”, очолить черговий “марш мільйонів”, ініціюватиме збір підписів за імпічмент і т.п.

В шоу перетворяться і подальші судові засідання з розгляду справи проти Саакашвілі, бо його захистом стане політизація та контрзвинувачення влади в фальсифікації доказів.

Існує велика ймовірність того, що після другого затримання правоохоронцям доведеться знову розшукувати Саакашвілі і черговий раз затримувати. Бо це логіка шоу-політики, в якій перебуває Міхо. Більше драйву, більше трешу!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я