додому ПОЛІТИКА Для чого Бюджетний Регламент? Або як громадськість може долучитись до бюджетного процесу

Для чого Бюджетний Регламент? Або як громадськість може долучитись до бюджетного процесу

199

Київ. 25 червня 2015 року (Філософія Серця). Коли і як ми з вами – звичайні вінничани, можемо долучитися до формування, виконання та коригування бюджету? Відповіді на ці питання містить документ, який місцевим владам пропонують прийняти громадські активісти платформи «Спитай. Перевір». Приємно відзначити, що на Вінниччині піонерами цього процесу стануть Хмільницька і Козятинська міські ради. У цих прогресивних рад вже навіть готові проекти рішень, не кажучи вже про розуміння необхідності прийняття таких документів! Варто відзначити, що в Козятині був документ з назвою «Бюджетний регламент», проте його формальний характер змусив міську раду замислитися над вдосконаленням документу.

Така тенденція свідчить про те, що реальні якісні зміни починаються «знизу». І поки на рівні області і обласного центру міркують про доцільність участі громадян у бюджетному процесі, ці невеликі міста вже незабаром нормативно закріплять участь в ньому городян, аби чути їхні реальні потреби.

Що ж таке Бюджетний Регламент?

Це документ, який містить «правила гри»: на якому етапі хто і що може робити.

/Files/images/rk_2015/Навіщо бюджетний регламент_До презентації БР_23-page-001.jpg

Така сама картина з міською радою, з тією лиш різницею, що замість ОДА буде виконком, замість облради – міськрада. Тож, громадські експерти сподіваються, що депутати мають бути так саме зацікавлені у прийнятті Бюджетного Регламенту.

/Files/images/rk_2015/БР2-page-001.jpg

Насправді, прийняття Бюджетного Регламенту має стати першим кроком в запровадженні прозорих механізмів бюджетування. Формування бюджетів має будуватись на нагальних потребах громад, а планування і внесення змін до бюджетів без реальної участі громадян – це пережитки тоталітарного режиму.

Проте, навіть прийняття всіх необхідних документів не дасть результатів без активності самих громад. Тож, долучайтеся до громадської кампанії по просуванню нормативної бази та обговорень і всі разом зробимо наше життя комфортнішим. Ми впевнені, в цьому зацікавлена і влада, і громада!

А для більш кваліфікованої аудиторії пропонуємо висновок доцента кафедри фінансів і кредиту Житомирського державного технологічного університету, кандидата економічних наук Я.В. Лебедзевича.

1 2В статті використовувалась інфографіка депутата Житомирської облради, голови постійної комісії облради з питань бюджету і комунальної власності, Кропачова Дмитра

Інформація підготовлена в рамках проекту «Створення і впровадження державної системи контролю за коштами «Відкритий бюджет». Виконавцем проекту є ГО «Центр політичних студій та аналітики». Проект фінансується Європейським Союзом. Регіональний партнер проекту у Вінницькій області – ГО «Філософія Серця», медіа-партнер – ВОГО «Громадська студія».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я