додому Поточні новини Держдеп США вважає, що в Україні не дотримуються права людини – звіт...

Держдеп США вважає, що в Україні не дотримуються права людини – звіт за 2012 рік

166

2Державний департамент США підготував звіт про дотримання прав і свобод громадян у світі в 2012 році. В окремому розділі, що стосується України, експерти Державного департаменту стверджують, що в Україні є політичні в‘язні, а суди часто несамостійні й виносять упереджені ухвали.

Щорічний звіт Державного департаменту США про дотримання прав і свобод громадян у 2012 році був опублікований 20 квітня. У розділі, присвяченому Україні, стверджується, що в нашій країні минулого року були серйозні проблеми з громадянськими свободами. Як приклади автори звіту наводять наявність політичних в‘язнів, а також факти відмов у праві на справедливий судовий розгляд. ”Конституція передбачає незалежність судової влади, проте на практиці судова система була предметом політичного тиску, корупції, неефективності, їй не вистачало довіри громадськості. В деяких випадках результати судових розглядів були відомі наперед”, – йдеться в документі. Примітно, що одним із політичних в‘язнів у звіті названий екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, який, як відомо, цього місяця був помилуваний Президентом Віктором Януковичем і вийшов на свободу.

Крім цього автори звіту констатували факти жорстокого поводження й тортур у відділеннях міліції та місцях позбавлення волі. ”Насильство й тортури залишаються проблемою в країні”, – йдеться в документі.

Окрему увагу приділено дотриманню прав громадян на мирні зібрання. Так, у звіті наведено статистику, згідно з якою ”в 88% випадків суди погодилися з позовами місцевих влад, що стосуються заборон на проведення демонстрацій, мітингів і пікетів”. У 2012 році влада вимагала заборонити 355 вуличних акцій протесту, при тому що в 2011 році таких позовів було 227. Приміром, у Києві суди задовольнили 86% позовів про заборону проведення вуличних акцій, а в Харкові суд і зовсім підтримав 100% звернень влади про заборону мітингів. ”У тих випадках, коли заборона не була оспорена або акції протесту проводилися на порушення ухвали суду, уряд часто залучав великі сили співробітників міліції, що іноді перевищують протестувальників за чисельністю. Разом із тим міліція не перешкоджає проурядовим акціям, які проходять спокійно”, – стверджується в звіті.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я