додому Поточні новини Правозахисники закликають Верховну Раду ухвалити Закон «Про свободу мирних зібрань»

Правозахисники закликають Верховну Раду ухвалити Закон «Про свободу мирних зібрань»

127

https://photo.unian.netПравозахисні організації, учасники Партнерства «За свободу мирних зібрань», звернулись до керівників парламентських фракцій та народних депутатів з проханням виконати рішення Європейського суду з прав людини в справі «Вєренцов проти України» і ухвалити Закон «Про свободу мирних зібрань».

«Європейський суд з прав людини чітко зазначив, що в національному законодавстві існує прогалина стосовно свободи мирних зібрань, яка залишається в Україні з часів розпаду Радянського Союзу. Суд запропонував Україні: терміново реформувати її законодавство та адміністративну практику з метою визначення вимог до організації та проведення мирних демонстрацій, так само як і підстави для їх обмеження» – йдеться у зверненні.

Правозахисники зазначають, що закон повинен закріпити чіткі і вичерпні підстави обмеження свободи мирних зібрань, дозволити одночасні зібрання, в тому числі контрзібрання, захистити організаторів та учасників мирних зібрань від адміністративної та кримінальної відповідальності, визначити позитивні зобов’язання держави, дозволити спонтанні мирні зібрання, а також закріпити чіткий перелік місць, щодо яких є обмеження у проведенні мирних зібрань.

Загалом учасниками партнерства «За свободу мирних зібрань» є 24 громадські організації. Співзасновниками об’єднання є Українська Гельсінська спілка з прав людини та Міжнародний фонд «Відродження». Джерело – https://piket.helsinki.org.ua/ua/news/1366637830

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я