додому Поточні новини Єврокомісія рекомендує розпочати переговори про членство в ЄС із Сербією та про...

Єврокомісія рекомендує розпочати переговори про членство в ЄС із Сербією та про асоціацію – з Косово

198

1Європейська Комісія порекомендувала відкрити переговори про членство в ЄС із Сербією та про Угоду про асоціацію та стабілізацію з Косово.

Про це йдеться у спільних доповідях Єврокомісії та Верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон, оприлюднених 22 квітня.

Рекомендації відкрити переговори про членство в ЄС із Сербією та відкрити переговори про Угоду про асоціацію та стабілізацію з Косово відзначають рішучий прорив з минулим та спільний крок до європейського майбутнього”, – заявила з цього приводу К.Ештон.

“Сербія та Косово довели, що вони можуть зосередитися на майбутньому, ніж залишатися в минулому”, – зазначив комісар ЄС з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле.

-ads-

Довідка. 22 квітня Уряд Сербії схвалив угоду про нормалізацію відносин зі своєю колишньою провінцією Косово, яка дозволить країні розпочати переговори про приєднання до ЄС.

За угодою, Сербія визнає владу Косово на території, де більшість населення є етнічними албанцями. Водночас серби, які мешкають на півночі Косово, отримають обмежену автономію.

Тепер потрібно, аби угоду схвалив парламент Сербії. Парламент Косово уже проголосував за неї.

попередня статтяВ Хусті здійснено напад на депутата райради Василя Якубця
наступна статтяДерждеп США вважає, що в Україні не дотримуються права людини – звіт за 2012 рік

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я