додому Економіка Чому Євросоюз не вводить ембарго на російські газ і нафту навіть після...

Чому Євросоюз не вводить ембарго на російські газ і нафту навіть після звірств русні в Бучі та інших українських містах 

155

Українці не розуміють, як можна торгувати з рашкою, купувати у них енергоносії і фінансувати путіна, особливо після звірств його армії в Україні. Відповідь проста. Це не страх перед путіним і його ядерною зброєю. Все банально і примітивно – бабки.

Країни ЄС отримують дешеві енергоресурси з росії. Відмовившись від них, вони втратять прибутки, тарифи для населення – зростуть, а любов електорату до політиків – впаде. Поки крилаті ракети на летят на територію ЄС, європейці не готові відмовитися від ситого і теплого комфорту.

Що Європа купує у Росії? Франція, Німеччина та Італія – одні з ключових покупців російської нафти, природного газу та вугілля. З них тільки Італія заявила, що не буде заважати введенню ембарго. Тобто не підтримує, а просто не буде заважати якщо всі інші підписуються під ембарго.

За підрахунками Forbes, у 2021 році енергоносії згенерували $261,8 млрд експортного виторгу росії. Половина цієї суми, $135,5 млрд, — поставки до Євросоюзу.

росія постачає в ЄС 51,8% своєї сирої нафти та нафтопродуктів, близько 70% газу та п’яту частину вугілля.

Сукупно ЄС споживає утричі більше енергоносіїв з рф, ніж найбільша країна-покупець Китай.

Серед топ-10 – п’ять країн Євросоюзу: Нідерланди, Німеччина, Італія, Польща та Франція.

2021-го Німеччина заплатила росіянам $23,1 млрд, принісши їм 8,8% річної «енергетичної» виручки. З них $11 млрд – за газ.

Важлива деталь: ЄС ключовий ринок для рф, більшість енергоресурсів постачаються за довгомии і прямими контрактами і за значно нижчими цінами, ніж на спотових біржах.

Тобто, коли ціна газу на біржі $1200 за тис куб м, то в цей час європейські трейдери отримують його від Газпрому за прямими контрактами по $273 за тис куб м. Теж саме і з нафтою. Ось тут і закладено відповідь, чому ЄС не готовий відмовитись від газу і нафти з росії, даже якщо вони змішані з українською кров’ю.

Джерело: Ранковий Кулик

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я