додому ПОЛІТИКА Чи не змарнує ВРУ шанс стати єдиним майданчиком для виборчої реформи? Лист...

Чи не змарнує ВРУ шанс стати єдиним майданчиком для виборчої реформи? Лист до В. Гройсмана

363

Київ. 15 травня 2015 року (ПолітКом). Лідер громадської ініціативи «ОПОРА» Ольга Айвазовська написала відкритий лист до голови ВРУ (Верховної Ради України) Володимира Гройсмана:

Можна назвати чорне білим, але воно від того не стане демократичною практикою законотворчої діяльності. І війна тут ні до чого, бо саме політики почали діяти в «кращих» традиціях Януковича, Лукаш, Лавриновича та іншої братії, до методів якої ніхто з притомних політиків сьогодні не мав би вдаватись.

Після тривалих дискусій, презентацій та звернень неурядових організацій до парламенту, Венеціанської комісії, міжнародного фахового та дипломатичного співтовариства, – ВРУ отримала шанс стати єдиним майданчиком для виборчої реформи.

Ви створили експертну групу, яку і очолили. На жаль, з лютого до квітня ми мали шанс зустрітись лише раз. Рішеннями і дорученнями вас і групи стало створення нової експертної групи з 11 осіб (експертів та депутатів), які повинні були підготувати законопроект. Сьогодні стан його готовності – 95%, і в понеділок документ можна буде реєструвати. Але… Як виявилось, плани зовсім інші. Наївні експерти серйозно поставились до вашого доручення та старанно працювали над текстом, дискутуючи норми, вивчаючи кращі практики, прораховуючи всі ризики. Звісно, хтось ходив на групу лише для того, щоб зробити селфі для FB, але, на щастя, не всі.

Втім, в понеділок буде пропонуватись суспільству інший текст, про який ви знаєте, ідея якого нікому не була презентована, пояснена. Вона «втиху» виношувалась, за даними різних джерел, вузькою групою політиків, благословлялась в окремих кабінетах Апарату Президента (підкреслюю, лише в окремих).

Система, закладена там, не є відкритими списками, але буде так названа, бо це сьогодні модно.

Коли в територіальному окрузі виборцю пропонують лише одного кандидата від партії, то які б підходи ранжування не використовувались у багатомандатному окрузі, у громадян вибору нема. Саме цей законопроект і ідея буде зареєстрована першою альтернативною.

Тези окремих спікерів на ТБ свідчать, що певні рішення прийняті і ви не могли про них не знати. Імітувати прозорість та відкритість дуже небезпечно. Бо критика буде одразу з усіх фронтів: громадського, опонентів-політиків, міжнародного, суспільного. А темою критики стане не лише маніпулятивна виборча система, яку назвуть відкритими списками, а і спосіб прийняття рішення та неспроможність до повноцінного діалогу.

Дуже прикро бачити депутатів, яким доведеться позичати у Сірка очі та продавати це суспільству за реформу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я