додому Поточні новини Борис МАЛЕЦЬКИЙ: На сьогоднішній день, держава через бюджет не підтримує фінансово науку

Борис МАЛЕЦЬКИЙ: На сьогоднішній день, держава через бюджет не підтримує фінансово науку

278

42763На сьогодні, у порівнянні з попередніми роками, українська наука опинилась на узбіччі світових процесів. До цього призвели, серед іншого, нестача фінансування, неефективне використання наявних коштів і виїзд за кордон найбільш талановитих науковців. Про це у розмові з Радіо Свобода розповів директор Центру досліджень науково-технічного потенціалу Національної академії наук Борис Малецький.

Навіть оці 0,29 відсотка автоматично забирають у бюджет за рахунок нарахувань на заробітну плату і за рахунок особистих податків науковців

«Законодавча норма бюджетного фінансування науки – 1,7 відсотка від ВВП. Але ніколи цю норму не виконували! І зараз фінансування науки з бюджету становить 0,29 відсотка, будемо говорити для спрощення – приблизно 0,3 відсотка. Тоді як, скажімо, у Євросоюзі наука нині отримує приблизно 2 відсотки фінансування від ВВП. Євросоюз взяв зобов’язання збільшити фінансування науки до 3 відсотків у 2020 році, – каже науковець. – Щодо нашої ситуації, то навіть оці 0,29 відсотка автоматично забирають у бюджет за рахунок нарахувань на заробітну плату і за рахунок особистих податків науковців. Тобто, на сьогоднішній день, держава через бюджет не підтримує фінансово науку».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я