додому Поточні новини В Ірпені відбулася конференція «Самоорганізаційний потенціал територіальних громад»

В Ірпені відбулася конференція «Самоорганізаційний потенціал територіальних громад»

187

ygLoa8_GKak.preview6 квітня в Ірпені відбулася конференція «Самоорганізаційний потенціал територіальних громад», що зібрала близько 100 громадських лідерів, науковців і практиків здебільшого з Києва та столичної області.

За словами одного з організаторів заходу голови СОГ «Демократична Київщина» Ігоря Найди: «На відміну від значної кількості подібних заходів, більшість доповідачів та виступаючих свою увагу зосередили не стільки на критиці, скільки на баченні кроків, які необхідно здійснити для зміни існуючої системи місцевого самоврядування, яка нікого з учасників конференції не задовольняє. При цьому, багатьом було чим поділитися вже сьогодні, маючи практичний досвід самостійно вирішувати питання місцевого значення».

Згідно з висновками учасників конференції, передумовою позитивних зрушень є дотримання усіма, хто долучається тією чи іншою мірою до діяльності органів самоорганізації населення, високих моральних стандартів, ціннісних підходів, а також володіння необхідними для роботи в самоврядних інституціях компетенціями.

«Було також підкреслено, що унікальна громадсько-публічна природа органів самоорганізації населення має бути не тільки звужена, як цього домагаються деякі «діячі» місцевого та всеукраїнського масштабу, а навпаки, відповідно до положень Європейської хартії місцевого самоврядування, розширена» – зазначив Ігор Найда.

Приймаючи підсумковий документ, учасники зібрання одноголосно висловили переконання у необхідності консолідації зусиль навколо вирішення безлічі існуючих питань формування ефективних місцевих громад. Важливим кроком на цьому шляху є: створення спільних робочих груп з представників понад десяти громадських утворень; участь у реалізації конкретних проектів, зокрема «Кампанія з переходу на новий рівень управління територіями» (Ірпінський регіон) та «Шлях до громади» (м. Київ); поєднання зусиль громадськості та експертів у підготовці кваліфікованих фахівців для роботи у системі самоврядних організацій.

Організаторами заходу виступили: СОГ «Демократична Київщина»; Комітет захисту місцевого самоврядування у м. Києві; Фундація конструктивних ініціатив «Третя сила»; БФ «Фонд громади Приірпіння»; ГО «Нові обличчя»; ГО «Інститут розвитку суспільний інновацій»; БФ «Омріяна країна».

У планах організаторів проведення у найближчі місяці подібних заходів з розглядом питань надання освітніх послуг, медичного забезпечення та екологічної проблематики.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я