додому Економіка Бізнес та громадськість відновили підготовку проекту Національній стратегії сприяння розвитку соціальної відповідальності...

Бізнес та громадськість відновили підготовку проекту Національній стратегії сприяння розвитку соціальної відповідальності бізнесу в Україні

2164

Київ, 10 лютого 2016 року (ПолітКом, Людмила ДОЛГОНОВСЬКА). Робоча група з підготовки Національної стратегії сприяння розвитку соціальної відповідальності бізнесу (яка у свій час існувала при Координаційній раді з питань розвитку громадянського суспільства при Президентові України) поновила роботу над цим документом у новому форматі. Її перше засідання в оновленому складі відбулося за підтримки головних стейкхоледрів й відкрило якісно новий етап діяльності, яка була призупинена у зв’язку з політичними подіями в країні. До участі у заході долучилися експерти, представники бізнесу, профспілок, асоціацій роботодавців, громадських та благодійних організацій.
Strategia_main_640x426

 

Голова Робочої групи, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій КУЛИК, відкриваючи засідання, зауважив, що ухвалення Національної стратегії сприяння розвитку соціальної відповідальності бізнесу в Україні зумовлене важливим державним документом – Стратегією державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні, де окремим пунктом прописано необхідність прийняття Стратегії сприяння розвитку соціальної відповідальності бізнесу.

Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства, Голова Робочої групи Віталій Кулик
Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства, Голова Робочої групи Віталій Кулик

Віталій Кулик також зазначив, що сьогодні існує потужний суспільний запит, коли вперше питання міжсекторальної взаємодії перейшло з площини теоретичних напрацювань у практичну реалізацію. З метою врахування якомога більшої кількості пропозицій, які мають знайти належне юридичне оформлення у цьому документі, потрібна максимальна інклюзивність процесу розробки Стратегії. Значення цієї роботи об’єктивно зростає у контексті розвитку демократії участі в Україні, адже Стратегія передбачає механізми взаємодії між державою, громадянським суспільством, бізнесом і територіальною громадою.

Ростислав КУРІНЬКО, секретар Робочої групи за період 2009-2013 років, зазначив, що майже у всіх країнах ЄС, за винятком Люксембургу, подібні Національні стратегії вже існують або знаходяться на стадії розробки. Доповідач озвучив головну мету Національній стратегії сприяння розвитку соціальної відповідальності бізнесу в Україні визначення напрямів підтримки розвитку соціальної відповідальності в Україні, організаційних механізмів і умов для її інтеграції в діяльність підприємств для забезпечення сталого розвитку України, зростання суспільного добробуту та вирішення питань, визначених у національних програмних документах.

Секретар Робочої групи Ростислав Курінько
Секретар Робочої групи Ростислав Курінько

Крім того, Ростислав Курінько окреслив завдання, ключові напрями Стратегії та наголосив, що розвиток соціальної відповідальності в Україні потребує сприяння з боку держави, яка повинна визнати соціальну відповідальність як бажану поведінку для вітчизняного підприємництва та розробити комплекс стимулів і заходів з її поширення і популяризації у суспільстві.

Під час активного обговорення проекту Стратегії учасниками засідання були підняті важливі питання щодо ролі держави і бізнесу, критеріїв визначення соціально відповідального бізнесу, механізмів формування корпоративної соціальної відповідальності, розробки додаткових стимулів для малого і середнього бізнесу тощо.
DSC_9465_640x426

Наразі робота над проектом Стратегії триває в оргкомітетах і всі охочі можуть до неї долучитися.

 

ДЛЯ ДОВІДКИ: Робоча група з питань підготовки Національної стратегії сприяння розвитку соціального відповідального бізнесу в Україні була створена в 2013 році рішенням Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при Президентові України на виконання положення Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні. До складу Робочої групи входили підприємці, представники великих компаній, бізнес-асоціацій, благодійних фондів, експерти, чиновники (на рівні заступників керівників профільних відомств), науковці, громадські активісти. Робочій групі вдалося підготувати «драфт» Національної стратегії, проте революційні події кінця 2013 – початку 2014 рр. перервали цю діяльність.

У 2015 році Президент Петро Порошенко ліквідував Координаційну раду з питань розвитку громадянського суспільства та створив Національну раду реформ та Раду національної єдності, які отримали функціональні завдання попередньої Координаційної ради.

Відновлення діяльності Робочої групи з питань підготовки Національної стратегії сприяння розвитку соціально відповідального бізнесу в Україні є ініціативою її громадської частини, яка усвідомлює необхідність завершення цієї важливої праці.

Підготовлений Робочою групою документ планується передати для його ухвалення до Національної ради реформ при Президентові України для відповідного затвердження указом Глави держави. 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я