додому Поточні новини За останні чотири роки кількість випадків застосування фізичної агресії щодо журналістів в...

За останні чотири роки кількість випадків застосування фізичної агресії щодо журналістів в Україні зросла у шість разів – НМПУ

76

2За останні чотири роки в Україні кількість випадків застосування фізичної агресії щодо журналістів – побиття, залякування, незаконні затримання, обшуки, грабежі та знищення майна і професійного обладнання – зросла у шість разів: з 31 випадку в 2009 році до 180 випадків у 2012 році.

Про це йдеться в маніфесті Незалежної медіа-профспілки України «За дотримання в Україні прав людини та законності щодо прав журналістів, засобів масової інформації, забезпечення права на вільний доступ до інформації та свободу слова», направленому керівництву України.

Зокрема, у маніфесті зазначається, що за 2012 рік, кількість порушень прав журналістів, зафіксованих моніторинговою групою НМПУ, досягла 498 випадків.

«Навіть на заходах міжнародного рівня (відкриття 64-го Всесвітнього газетного конгресу та 19-го Всесвітнього форуму редакторів) у присутності Президента України мало місце застосування грубої фізичної сили до журналістів»,- зазначають автори маніфесту.

Вони наголошують на «перманентній бездіяльності та нехтуванні своїми професійними обов’язками з боку правоохоронних органів» при розслідуваннях правопорушень і злочинів, вчинених проти журналістів чи ЗМІ, та на чіткій тенденції не пов’язування таких злочинів із професійною журналістською діяльністю та відмовою порушувати кримінальні справи за статтею 171 Кримінального кодексу. «Правоохоронці, у переважній більшості випадків, лише імітують розслідування порушень прав журналістів»,- зазначається в маніфесті.

Автори документу вимагають від Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України гарантувати в Україні дотримання та практичну реалізацію чинного законодавства щодо професійної журналістської діяльності та роботи ЗМІ. Вони також вважають, що керівництво України має власним прикладом демонструвати дотримання принципу верховенства права та законності у взаємостосунках із журналістами та ЗМІ.

Від правоохоронних органів автори маніфесту вимагають, зокрема, брати під особливий контроль всі виявлені випадки протиправних діянь та злочинів, вчинених проти журналістів та ЗМІ.

2 квітня Незалежна медіа-профспілка відправила текст маніфесту з 383-ма підписами громадян України, Росії, Білорусі та інших країн, зібраними 22 – 28 березня під час проведення у Києві Х Міжнародного фестивалю документального кіно з прав людини Docudays UA, Президентові України Віктору Януковичу, Прем’єр-міністру Миколі Азарову, Голові Верховної Ради Володимиру Рибаку, Міністру внутрішніх справ України Віталію Захарченку, Генеральному прокурору Віктору Пшонці, Голові Служби безпеки України Олександру Якименку.

попередня статтяТетяна ЛУПОВА:Політичні діячі використовують ксенофобію як відповідь на складні соціально-економічні питання, які стоять перед країною
наступна статтяДосвід Вінниччини з організації Центрів адміністративних послуг “Прозорий офіс” впровадять на всеукраїнському рівні

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я