додому Поточні новини Володимир РИБАК: Україні необхідна комплексна реформа територіальної організації влади

Володимир РИБАК: Україні необхідна комплексна реформа територіальної організації влади

137

7Голова Верховної Ради України Володимир Рибак наголошує на необхідності комплексної реформи територіальної організації влади. Про це він заявив, виступаючи перед учасниками «Дня діалогу представників органів місцевого самоврядування та центральних органів виконавчої влади», що відбувся у рамках засідання ІХ Українського муніципального форуму Асоціації міст України 13 червня в Ялті.

«Розв’язання накопичених проблем потребує переходу до комплексної реформи територіальної організації влади. Для цього Президентом України Віктором Януковичем ініційовано реформу місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні», – сказав Рибак.

В основу реформи, наголосив керівник парламенту, «покладено філософію самоспроможності територіальної громади». «Йдеться про створення умов для того, щоб громадяни – мешканці сіл, селищ і міст, могли у зручному для себе режимі отримати публічні послуги», – додав він.

Концепція реформування місцевого самоврядування, сказав Рибак, має передбачати впровадження механізмів демократії участі, зокрема через місцеві референдуми, розширення повноважень та можливостей органів самоорганізації населення, удосконалення процедур консультацій органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з громадськістю.

За словами керівника парламенту, Концепція також має передбачати суттєву бюджетну децентралізацію, що потребує внесення змін до Бюджетного та Податкового кодексів України, зокрема щодо удосконалення системи місцевих податків і зборів, які спрямовуються на потреби територіальних громад.

«У Земельному кодексі України слід впорядкувати розмежування земель державної та комунальної власності, поширити юрисдикцію органів місцевого самоврядування на землі за межами населених пунктів, – сказав Рибак. – Необхідно суттєво вдосконалити закони про місцеве самоврядування та місцеві адміністрації у частині чіткого розмежування повноважень, що забезпечить фінансування делегованих органам місцевого самоврядування повноважень у повному обсязі з державного бюджету».

Голова ВР акцентував увагу на важливості законодавчого врегулювання суперечливих питань відносин між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. Зокрема, за його словами, йдеться про необхідність оптимального розмежування повноважень між місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування, унормування поняття «делеговані повноваження», законодавчого визначення економічних та управлінських засад функціонування територіальних громад.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я