додому Поточні новини Україна має дослухатись до рекомендацій ПАРЄ, якщо хоче підписати Угоду про асоціацію...

Україна має дослухатись до рекомендацій ПАРЄ, якщо хоче підписати Угоду про асоціацію – Моніторинговий комітет

132

1Подія. 2 жовтня 2013. (ПолітКом). Якщо Україна хоче виконати свої зобов’язання перед Радою Європи й підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом, вона має дослухатись до рекомендацій ПАРЄ, наголошують у Страсбурзі.

У своїй доповіді голова Моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи, естонський депутат Андрес Геркель виставив ”річну оцінку” успішності тим десятьом країнам, які все ще перебувають під спостереженням.

В українській частині доповіді Геркель знову звернув увагу на питання вибіркового правосуддя. При цьому голова Моніторингового комітету послався на минулорічну резолюцію ПАРЄ ”Про функціонування демократичних інститутів в Україні”. Тоді Асамблея закликала юридично вирішити проблему переслідування колишніх членів уряду ”впродовж певного періоду часу” й погрожувала, у разі невиконання цієї вимоги, розглянути можливість застосування санкцій.

У документі згадуються й висновки спостерігачів ПАРЄ щодо минулорічних парламентських виборів, де наголошувалося, що вибори в Україні відбулись в умовах ”використання адмінресурсу, браку прозорості передвиборчої кампанії, а також незбалансованого висвітлення її в мас-медіа”.

Водночас у своїй доповіді Геркель привітав зусилля української влади в реформуванні судової системи. Він, однак, не забув наголосити, що для забезпечення незалежного судочинства ”життєво необхідно” втілення в життя ухвалених законів. Автор доповіді наголошує, що виконання цих рекомендацій ”надзвичайно важливе, якщо Україна хоче виконати свої зобов’язання перед Радою Європи та підписати угоду про асоціацію з Євросоюзом”.

Член української делегації в ПАРЄ від опозиції, представник ”Батькіщини” Леся Оробець, вважає, що пункти резолюції щодо України сформульовані гостро і недвозначно натякають на можливість санкцій. ”Пан Геркель не працює на якісь особисті політичні дивіденди і відомий тим, що завжди доводить свою справу до кінця, – сказала вона в коментарі DW. – І такі доповіді важливі для того, щоб українська влада не розслаблялася і пам’ятала, що за її діями уважно стежить міжнародна спільнота”.

Голова української делегації в ПАРЄ Іван Попеску (Партіz регіонів) натомість вважає нинішню доповідь – рутинною, яка містить лише узагальнення вже оприлюднених раніше заяв Моніторингового комітету. ”За цей час, який охоплює доповідь, Верховна Рада вже ухвалила закон про адвокатуру, новий кримінальний процесуальний кодекс, на черзі – закон про прокуратуру, ухвалення якого є нашим останнім формальним зобов’язанням перед РЄ, – сказав він в інтерв’ю DW. – Тож нічого сенсаційного у доповіді немає, ні про які санкції не йдеться і ми збираємося подати відповідні поправки до тексту резолюції, котрі, сподіваюся, будуть враховані під час голосування”.

Джерело: https://www.dw.de/у-раді-європи-україну-закликають-втілити-ухвалені-закони/a-17129675?maca=ukr-rss-ukrnet-ukr-all-3816-xml

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я