додому Поточні новини Депутати пропонують запровадити відеореєстрацію будь-яких дій працівників міліції при здійсненні контактів з...

Депутати пропонують запровадити відеореєстрацію будь-яких дій працівників міліції при здійсненні контактів з громадянами

146

9Подія. 2 жовтня 2013. (ПолітКом). У Верховній Раді України зареєстровано проект закону «Про внесення доповнень до Закону України ”Про міліцію” (щодо обов`язковості здійснення відеореєстрації працівниками міліції своїх дій при здійсненні будь-яких контактів з громадянами в своїй діяльності)».

Ініціаторами законопроекту є народні депутати України від фракції «Батьківщина» Олександр Бригинець та Андрій Павловський.

Як повідомили у прес-службі Бригинця, депутати пропонують працівникам міліції під час виконання своїх обов’язків при будь-яких контактах з громадянами фільмувати своїх дії на засоби відеореєстрації. Таким чином автори законопроекту хочуть «викорінити корупційну практику працівників правоохоронних органів».

Відповідно до законопроекту, відеофайли мають обов’язково містити інформацію про час, дату, місце відеореєстрації, прізвище, ім’я, по батькові, звання та посаду усіх працівників міліції, які, відповідно до закону, вживають або виконують певні заходи, попередження громадян про здійснення відеореєстрації.

«Якщо громадяни не дають згоду на здійснення відеозйомки і при цьому відсутнє рішення суду, що її дозволяє, то така зйомка має стосуватись тільки дій працівників міліції», – пояснив Бригинець.

У разі прийняття проекту, Міністерство внутрішніх справ зобов’язане буде зберігати файли відеореєстрації в єдиній базі, та на вимогу громадян, які контактували з працівниками міліції, – надавати їм відповідні відеофайли.

Запропоновані зміни узгоджуються з принципом гласності роботи міліції, закріпленим, зокрема в ст. 3 Закону України «Про міліцію», наголошують автори законопроекту.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я