додому Поточні новини У Києві презентували сайт про ситуацію з дотриманням свободи ЗМІ и прав...

У Києві презентували сайт про ситуацію з дотриманням свободи ЗМІ и прав журналістів у країнах «Східного партнерства»

128

4 Києві презентували сайт Eastern Partnership Media Freedom Watch (https://mediafreedomwatch.org), який висвітлюватиме ситуацію з дотриманням свободи ЗМІ и прав журналістів у країнах-учасницях програми ЄС «Східне партнерство».

Як повідомили у прес-службі Міжнародної громадської організації «Інтерньюз-Україна», сайт було презентовано у Києві одночасно з результатами пілотного Індексу свободи ЗМІ у шести країнах «Східного партнерства». Індекс визначає ступінь дотримання основних прав та свобод журналістів у регіоні. Україна в цьому індексі зайняла четверте місце.

Обидві ініціативи реалізуються в рамках проекту «Моніторинг свободи медіа країн Східного партнерства», що здійснюється за фінансової підтримки Європейського Союзу та став ініціативою Форуму громадянського суспільства «Східного партнерства».

Індекс свободи медіа став результатом масштабного міжнародного експертного опитування: у ньому взяли участь 60 провідних фахівців у медіа-сфері з країн «Східного партнерства». Цей Індекс не лише розподіляє місця у рейтингу, але й виявляє низку основних проблем та викликів, що постали перед державами-учасницями.

Заміри Індексу здійснюватимуться щоквартально протягом двох років у кожній країні «Східного партнерства».

Аналізуючи результати пілотного дослідження, координатор проекту від МГО «Інтерньюз-Україна» Наталія Сад зазначила, що Україна на даний час не може похвалитися позицією регіонального лідера у сфері свободи ЗМІ. За результатами дослідження, Україна випередила лише Азербайджан та Білорусь. Прикметно, що Молдова, котра стоїть на черзі підписання Угоди про асоціацію з ЄС, не витримала конкурентної боротьби з Грузією та посіла друге місце у рейтингу.

Загальний Індекс свободи медіа виглядає таким чином: Грузія, Молдова, Вірменія, Україна, Азербайджан, Білорусь.

Дослідження проводилося шляхом опитування експертів (десяти в кожній із шести країн), які оцінювали стан свободи за запропонованою проектом методикою й виставляли країнам певні бали. Індекс має чотири складових – блоки «Політика», «Практика», «Телерадіомовлення» та «Інтернет і нові медіа».

Своєю чергою головний редактор сайту Eastern Partnership Media Freedom Watch Анатолій Марциновський наголосив, що сайт стане концентрованим джерелом інформації про події та процеси, які відбуваються у країнах «Східного партнерства» у сфері свободи медіа. Водночас сайт слугуватиме містком між журналістським співтовариством, неурядовими медіа-організаціями країн «Східного партнерства» з одного боку та західними структурами, які займаються питаннями свободи слова, – з іншого. Он-лайн ресурс також представлятиме кращі практики захисту журналістами своїх прав у шістьох постарадянських країнах і висвітлюватиме процеси реформування медіа-сфери у цих державах. Крім того, сайт оперативно повідомлятиме про порушення свободи медіа й тим самим закликатиме міжнародну спільноту активно протидіяти цьому.

*** Проект «Моніторинг свободи медіа країн Східного партнерства» покликаний сприяти захисту свободи слова та медіа у країнах «Східного партнерства» шляхом підвищення обізнаності громадськості на регіональному та міжнародному рівнях щодо ситуації зі свободою ЗМІ та журналістів регіону.

Проект реалізується МГО «Інтерньюз-Україна» у співпраці з провідними медійними неурядовими організаціями інших країн «Східного партнерства»: Єреванським прес-клубом (Вірменія), Союзом журналістів «Єні Несіл» (Азербайджан), Асоціацією «Зелена Хвиля» (Грузія), Центром незалежної журналістики (Молдова) та партнерами із Білорусі за фінансової підтримки Європейського Союзу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я