додому ПОЛІТИКА ТИЖНЕВИЙ ОГЛЯД СИТУАЦІЇ НА ФРОНТІ

ТИЖНЕВИЙ ОГЛЯД СИТУАЦІЇ НА ФРОНТІ

200

1. Для початку щодо перегрупування (переміщення) військ противника.

Російське командування продовжує процес оперативного розгортання військ (сил) угруповання «Північ», зокрема, в зону його відповідальності (прикордонні – Брянська, Курська та Бєлгородська обл. рф) переміщуються сили і засоби (новосформовані) зі складу 44-го армійського корпусу (АК) Ленінградського військового округу (ЛВО), а саме:

– підрозділи 128-ї окремої мотострілецької бригади (омсбр), до одного мотострілецького батальйону (мсб), гаубична артилерійська батарея (габатр), танкова рота \ тр, загалом – до 3-х ешелонів, райони розвантаження і зосередження – в Курській обл. рф;

– підрозділи 30-го мотострілецького полку (мсп) 72-ї мотострілецької дивізії (мсд), 2 мсб, танковий батальйон \ тб, гаубичний артилерійський дивізіон \ гадн, реактивну артилерійську та зенітну ракетну артилерійську, управління, ремонтно-відновлювальну і медичну роти, взвод БПЛА, загалом – до 10-ти ешелонів, район розвантаження і зосередження – Курська обл. рф;

– 197-й окремий батальйон управління (обу), до 1 ешелону, також у Курську обл.

Наскільки я розумію, командування ГВ «Північ» планує завершити переміщення певних сил і засобів 44-го АК і процес їхнього оперативного розгортання в період до 7-8 травня.

Загалом, 44-й АК «виставить» до складу ГВ «Север», орієнтовно:

– до 3650-3700 російських військовослужбовців;

– і до 450-455 одиниць озброєння та військової техніки (ОВТ), це включно з автомобільною та спеціальною технікою.

Ймовірно, ці сили і засоби будуть розгорнуті саме в Курській обл. рф. На даний момент, ВЖЕ розгорнуті в трьох російських прикордонних областях сили і засоби ГВ «Північ» налічують трохи менше ніж 50 тисяч осіб (49.8 – 49.9 тисяч).

Крім цього, триває розпочате нещодавно переміщення низки частин і підрозділів зі складу 76-ї десантно-штурмової дивізії (ДШД) зі смуги дії ГВ «Дніпро» (Оріхівський напрямок) до смуги дії ГВ «Захід» (або ж, до смуги дії ГВ «Південь», Краматорський напрямок). Загальна дирекція переміщення – Луганська обл., Україна.

Принаймні, фіксується переміщення в зазначеному напрямку одного десантно-штурмового батальйону (дшб) зі складу цієї дивізії (до 37 одиниць ОВТ – 22 одиниці БМД-2\4, 11 одиниць БТР-МД «Ракушка» та 4 одиниці 120-мм САУ «НОНА-С»).

2. Тепер щодо змін у повітряній компоненті противника.

Очевидно, командування противника розпочало процес відтягування частини своєї оперативно-тактичної та армійської авіації з передових авіабаз (АБ), включно з оперативними аеродромами (аеродромами «підскоку»), на АБ, які розташовані в оперативній глибині, але дають змогу виконувати польоти бойової авіації противника на бойове застосування.

Імовірно, це почалося через оцінку російським командуванням як реальної загрози нанесення по цих своїх АБ ударів БпЛА і далекобійними високоточними засобами ураження з боку ЗСУ, зокрема, було перебазовано:

– 4 винищувачі типу Су-30СМ і 4 штурмовики типу Су-25 – з АБ Ейськ на АБ Привозьке і Армавір;

– 8 штурмовиків типу Су-25 – з АБ Таганрог на АБ Будьонівськ;

– 4 винищувачі типу Міг-31БМ – з АБ Приморсько-Ахтарськ на АБ Приволзький;

– 2 винищувачі типу Су-35 – з АБ Тихорецьк на АБ Ахтубинськ;

– 5 винищувачів типу Су-30СМ – з АБ Кримськ на АБ Приволзький;

– 4 штурмовики типу Су-25 – з АБ Міллерово на АБ Будьонівськ;

– 5 винищувачів типу Су-30СМ – з АБ Саки на АБ Ейськ;

– 5 бомбардувальників типу Су-24М – з АБ Саки на АБ Ейськ;

– 2 винищувачі Су-35 – з АБ Балтимор (Воронеж) на АБ Липецьк.

Однак, одночасно, після нанесення удару ЗСУ по АБ Кущевській, на цю АБ з АБ Ахтубинськ було перебазовано до 7-и винищувачів типу Су-35.

Загалом, станом на позавчора противник намагався «вивести» з-під гіпотетичного удару ЗСУ по своїх АБ до 43 одиниць оперативно-тактичної та армійської авіації. Ймовірно, протягом кількох найближчих діб цей процес продовжиться, одночасно зі спробами противника розосередити ці сили і засоби, які залишаються на його передових АБ.

Насамперед, це вочевидь стосується армійської авіації (вертольотів вогневої підтримки військ) та ударних літаків (штурмовиків і бомбардувальників), які є найціннішими для супротивника, в нинішній ситуації, та здатні суттєво дошкуляти українським військам безпосередньо на полі бою.

Таким чином, загальна чисельність авіаційного угруповання противника, розгорнутого безпосередньо на передових АБ, істотно змінилася: з 303-305 одиниць бойової та спеціальної авіації, вона зменшилася до 280-283 одиниць.

3. Ймовірно, у липні ц.р. на навчально-тренувальному центрі збройних сил республіки Казахстан «Оймаша» та в акваторії виключної економічної зони цієї країни в Каспійському морі, ВПЕРШЕ в історії пройдуть спільні широкомасштабні командно-штабні тренування збройних сил Азербайджану, Казахстану, Узбекистану, Киргизстану.

Навчання, найімовірніше, пройде з практичним залученням певних контингентів збройних сил цих держав, а також за участю спостерігачів із Туреччини та КНР, можливо, також із Великої Британії та низки інших країн НАТО.

Офіційною заявленою метою навчань є «відпрацювання оперативної взаємосумісності військ» зазначених держав, під час гіпотетичного «виникнення збройних інцидентів у Центрально-Азіатському регіоні».

Статус «командно-штабні», вочевидь, передбачає не лише відпрацювання практичних дій військ, а й насамперед – їхнє планування, організацію та проведення ШТАБами та іншими органами управління відповідного рівня.

І хоча, офіційно, метою навчань визначено саме вищезазначену тематику (причому, жодним чином не вказується, якого саме роду «збройні інциденти» маються на увазі), але багатьом експертам і зацікавленим спостерігачам цілком очевидно, що реальною метою цих навчань є питання гарантування безпеки Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту, що проходить повз територію Ірану і Рф (з Китаю, через Узбекистан, Казахстан, акваторію Каспійського моря, Азербайджан, Грузію, Туреччину в Європу).

Як на мене, рф та іран, які вже давно висловлювали «приглушене невдоволення» функціонуванням цього маршруту і поступовим зростанням переміщуваного ним товарів і вантажів, мають усі підстави дивитись косо на це «середньоазіатське самоуправство».

З огляду на той факт, що такого роду навчання відбудуться вперше, а влада країн-учасниць їх «благословила», певно учасники майбутніх навчань таки відчули певну загрозу того, що це «приглушене незадоволення» з боку неврівноважених кремлівських чекістів та іранських аятол може набути якогось практичного втілення».

І Кремлю, і Тегерану зараз ну дуже «не завадять» якісь чергові трабли в одній із чутливих «точок» світової геополітики, з цілої низки причин.

автор –  Костянтин МАШОВЕЦЬ, військовий оглядач, група «ІнфоСпротив» 

джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я