додому Соціум ТОЛОКА ПОМІЖ СВІТАМИ

ТОЛОКА ПОМІЖ СВІТАМИ

214

В Тетерівському Коші завжди траплялися чудеса. Місце таке. Містичне. З одного боку трипільські городища, капища, древньослов’янські кузні, історичні артефакти. З іншого – магічний міцелієвий простір Полісся, ліси та річки, кар’єри та цілющі трави.

Родій / начальник (від народив та започаткував) Тетерівського Коша Сергій Шевченко каже, що це місце обирає тих, кого впускати. Інколи люди просто не можуть сюди доїхати. Планують, збираються а потім щось (хтось?) заважає. Але коли ти вже потрапив у Кіш, то стаєш його частиною. Достатньо день-два пожити в цьому місці і ти вже вживаш до мешканців Тетерівського Коша – “ми”, “наш Кіш”.

Сергій ШЕВЧЕНКО, фото Івана Григорчука
Олег ФЕСЕНКО, фото Івана Григорчука
Сашко

Ми планували проведення толоки для допомоги в розбудові реабілітаційного простору Green Hub у Тетерівському коші для допомоги військовослужбовцям та їх сім’ям. Натомість сама толока перетворилася на один з ритуалів проникнення в Інакше. Модель взаємодії та проживання.

Толока – це інститут звичаєвого права й добровільної взаємодопомоги. Перш за все толоку проводили для побудови / творення чогось для загального блага. Баня, яку ми будували на основі органічних технологій під керівництвом знаних майстрів еко-будівництва, стане частиною реабілітаційного простору.

Кажуть, що білоруській язичницькій традиції тало́ка – дух жнив і родючості. Принаймні щось ритуальне в тому, щоб гуртом місити глину та зводити стіни є.

Сьогодні Green Hub працює як місце коплектації медичних наборів для тероборони та ЗСУ. Під керівництвом досвідченного медика Олега Фесенка ми пройшли школу парамедиків, навчилися накладати турнікети, зрозуміли функціонал набору медичної першої допомоги на фронті.

Толока це завжди зустріч кількох / багатьох мерехтливих спільнот та формування простору взаємодії між ними. Саме про це ми говорили вечорами біля багаттях та в перервах у ворк-групах, за чаєм та майстер-класах.

А ще толока – це завжди квантові страви, які народжуються у поєднанні навичок та “фішок” майстрів-кухарів.

Наш всесвітньо відомий квантовий борщ від Івана Григорчука:

які смачні були квантові вареники…

Наш Ашрам привіз на зустріч вирощену в нашому колівінгу зелень:)

Війна потребує цієї міжспільнотної взаємодії. Бо таким чином ми проявлюємо майбутнє. Чим більше буде таких місць як наш колівінг Ашраму чи простір Green Hub, тим потужнішим буде наш голос та внесок у спільну Перемогу.

Ми створюємо місця, де можна уповільнитися, деконцентруватися, пройти реабілітацію, відновитися.

В Тетерівському Коші є унікальна практика лікування медом, медопродуктами, бджолами (апіатерапія). Мова йде не лише про Агнівку, настійку прополісу. Дякуючи медоносному середовищу в Коші творять мед, якого ви не знайдете де інде.

Кіш – це одне з тих місць, де можна вільно думати про майбутнє, не переймаючись мейнстрімом. Де можна щиро радіти ранковому сонцю, весні та дітям.

В таких місцях як Тетерівський Кіш живе Духовна республіка Олеся Бердника.

Ми говорили про поселення, чи мереживо поселень, де ця традиція підтримуватиметься і розвиватиметься. Це не звичні екопоселення чи родові помістя, а шось зовсім інакше. Поселення в 100 і більше сімей, в десятки чи сотні гектар, з власними садочками та школами, енергетично незалежні від монополій, з майстернями та крафтовими виробництвами, з полями і теплицями здорової їжі, де спільно проживало б декілька поколінь (бабусі/дідусі, батьки, діти). 

Ми говорили про колівінги, які були б точками входу в таке мереживо, про критерії добору сусідів, про правила, парність, ухвалення рішень, економіку дарування, взаємоуправління та взаємоволодіння.

Це все речі, які вже є в наших спільнотах. Настав час проявляти їх в суспільстві. 

Кажуть, що побутовий ритуал творить квантову альтернативну реальність. Чим більше буде людей, які проживатимуть її тим скоріше ця альтернатива стане фізичною реальністю тут і зараз. Якщо ти чогось справді прагнеш в Любові, то це збувається. 

Приєднуйтеся.

Віталій КУЛИК, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства

Джерело: SPILNO-TV

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я