додому ПОЛІТИКА СТЕНОГРАМА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ МІНІСТРА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ КИТАЮ ВАН І. Ключові питання

СТЕНОГРАМА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ МІНІСТРА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ КИТАЮ ВАН І. Ключові питання

75

2023 рік став свідком не тільки новаторських зусиль, а й великих досягнень китайської дипломатії.

Під сильним керівництвом ЦК КПК, ядром якого є товариш Сі Цзіньпін, зовнішньополітична служба Китаю повністю реалізувала керівні принципи, сформульовані на XX з’їзді КПК.

Минулого року голова Сі Цзіньпін провів два великих дипломатичних заходи в Китаї, відвідав три багатосторонні саміти, здійснив чотири важливих зарубіжних візити і провів понад 100 зустрічей і телефонних дзвінків.

Під стратегічним керівництвом голови Сі Цзіньпіна і президента Володимира Путіна китайсько-російське всеосяжне стратегічне партнерство і координація в нову епоху просувається вперед на високому рівні.

Російський природний газ живить численні китайські домогосподарства, а автомобілі китайського виробництва їздять російськими дорогами. Все це свідчить про сильну стійкість і широкі перспективи взаємовигідного співробітництва Китаю і Росії.

Будучи ключовими провідними країнами світу та постійними членами Ради Безпеки ООН, Китай і Росія створили нову парадигму відносин між найбільшими країнами, яка повністю відрізняється від застарілого підходу часів холодної війни.

Відносини Китаю і США мають вирішальне значення для благополуччя двох народів, а також для майбутнього людства і світу. Незалежно від того, як розвивається міжнародний ландшафт, Китай завжди зберігає свою політику щодо США стабільною і послідовною.

Вибори на Тайвані — це лише місцеві вибори в одній частині Китаю. Їх результат ні в якому разі не змінює того основного факту, що Тайвань є частиною Китаю. Не змінює це й історичну тенденцію повернення Тайваню на батьківщину.

Принцип одного Китаю вже є переважним міжнародним консенсусом. Ті, хто потурає та підтримує «незалежність Тайваню», просто кидають виклик суверенітету Китаю.

Наша політика цілком зрозуміла: ми продовжуватимемо прагнути мирного возз’єднання з найбільшою щирістю. Наш результат також цілком зрозумілий: ми ніколи не дозволимо Тайваню бути відокремленим від батьківщини.

З українського питання Китай завжди займав об’єктивну та неупереджену позицію та сприяв мирним переговорам. Голова Сі Цзіньпін провів поглиблений обмін думками зі світовими лідерами, зокрема з лідерами Росії та України.

Усі конфлікти мають закінчуватись за столом переговорів. Чим раніше розпочнуться переговори, тим швидше настане світ.

Китай підтримує проведення міжнародної мирної конференції, визнаної як Росією, так і Україною, яка забезпечує рівну участь усіх сторін та справедливе обговорення всіх мирних планів.

Глобальний Південь, що складається з ринків і країн, що розвиваються, в даний час займає більше 40 відсотків світової економіки, докорінно змінюючи глобальний економічний ландшафт. Незалежність — її відмінна якість, а прагнення сили через єдність — її традиція.

Глобальний Південь більше не є «мовчазною більшістю», а є ключовою силою реформування міжнародного порядку та джерелом надії, оскільки світ зазнає глибоких змін, небачених за століття.

https://www.fmprc.gov.cn/…/202403/t20240307_11255682.html

ВІТАЛІЙ КУЛИК, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства, політолог

Джерело тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я