додому ПОЛІТИКА Станом на сьогодні маємо три базових сценарії

Станом на сьогодні маємо три базових сценарії

333
  1. УМОВНО ДИПЛОМАТИЧНИЙ

Росія вводить війська на територію ОРДЛО, але далі не рухається. Світ намагаються «примирити» з новим порядком речей. На користь цього сценарію свідчить готовність Путіна до перемовин з Байденом. Також буде показово, якщо Дума визнає т. зв. ЛДНР в існуючих межах, а не кордонах Донецької та Луганської областей.

Росія може отримати пом’якшений пакет санкцій, провокації на деякий час вщухають. Однак, ключ від ескалації все одно лишається в руках Кремля.

  1. ЛОКАЛЬНИЙ КОНФЛІКТ

Домовитися з Байденом не вдається. Крах Мінських домовленостей анулює існуючу демаркаційну лінію. «Молоді республіки» нарощують провокації, котрі переходять у бойові зіткнення по всьому фронту. Росія втручається, на території Донбасу розпочинаються інтенсивні бойові дії. Завдання росіян:

  • оточення частини українських військ, знищення їх та/або примус України до переговорів;
  • вихід щонайменше на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей.

РОЗШИРЕННЯ КОНФЛІКТУ

Бойові дії розпочинаються на території Донецької та Луганської областей. Через деякий час російські війська завдають додаткові удари в інших напрямках, як це мало місце в Грузії.

Ймовірні морські десанти та удар збоку й за участі Білорусі. Ракетні та авіаційні удари по військовим об’єктам та окремим об’єктам критичної інфраструктури на всій території України.

ВАЖЛИВО: мова не йтиме про вторгнення і окупацію «України до Дніпра». Хіба що має трапитися щось абсолютно неймовірне. Глибина наземної операції не більше 100-150 км. Основна мета та ж сама: змусити Україну й консолідований Захід до капітуляції.

Недолік даного сценарію для росіян: якщо Україна не погоджується на переговори – незалежно від ситуації на фронті, – Росія вступає у виснажливу війну, яку вона не в змозі виграти. У той час як ми отримуємо умовний ленд-ліз.

З певною долею вірогідності, можна припустити, що всі три сценарії можуть бути запущені послідовно.

ЧЕКАЄМО ВІД ВЛАДИ:

  1. Розрив дипломатичних відносин із РФ, висилку російських дипломатів у 24 години.
  2. Введення воєнного стану. Історії, що такий крок може спровокувати Путіна йти далі – лишаємо їх авторам. Росіянам не потрібні приводи. На перемовини у форматі Росія – США це особливо не вплине.
  3. Припинення будь-яких контактів з країною-агресором у максимально стислі строки. Шизофренічну ситуацію, коли ми підтримуємо економічні та інші зв’язки з ворогом, має бути нарешті ліквідовано.

Будь-які домовленості щодо врегулювання ситуації, якщо такі будуть досягнуті, матимуть лише тимчасовий, тактичний характер. Агресія Росії зупиниться лише в одному випадку:

реальна загроза використання зброї збоку Заходу, передусім – Сполучених Штатів. Все інше – не варте Будапештського меморандуму.

Захід дуже довго не хотів брати на себе предметні зобов’язання. Хтось платив більше, хтось менше. Але ніхто не сплачував повну ціну миру.

Час стурбованості закінчується. Тому або повноцінний оборонний союз із США з відповідними гарантіями безпеки для України, або ж Європу може чекати нова війна. Можливо, не одна.

Олексій Белишєв, політичний аналітик

Джерело: Facebook

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я