додому ПОЛІТИКА США НЕ ВІДСТУПИТЬ ПЕРЕД ВИКЛИКОМ ПУТІНА І ХАМАС

США НЕ ВІДСТУПИТЬ ПЕРЕД ВИКЛИКОМ ПУТІНА І ХАМАС

37

Нова програмна стаття Джо Байдена в The Washington Post: 

(Тезово)

Сьогодні світ вступає в переломну точку, коли вибір, який ми робимо, – включно з кризами в Європі та на Близькому Сході – визначать напрямок майбутнього для наступних поколінь.

Як матиме вигляд світ по той бік цих конфліктів? Чи зможемо ми позбавити ХАМАС можливості чинити чисте, неприкрите зло? Чи зможуть ізраїльтяни і палестинці одного разу жити в мирі за принципом “дві держави для двох народів”? Чи буде Путін притягнутий до відповідальності за його агресію, щоб український народ жив вільно, а Європа залишалася оплотом миру і безпеки? І головне: чи будемо ми невпинно просувати наше позитивне бачення світу, чи ми дозволимо тим, хто не поділяє наші цінності, затягнути світ у небезпечніше і розділене місце?

️І Путін, і ХАМАС намагаються вирізати сусідню демократію з карти світу. І Путін, і ХАМАС сподіваються розтрощити регіональну стабільність та інтеграцію, скориставшись безладом, що виник. Америка не може і не дасть цьому статися. І заради наших власних інтересів безпеки, і заради решти світу.

️Ми знаємо з двох світових воєн минулого століття, що коли агресія залишається без відповіді, криза не згасає. Вона безпосередньо засмоктує Америку. І тому дані нами зобов’язання Україні сьогодні – це наша інвестиція в безпеку, яка запобігає ширшому конфлікту завтра.

Підтримуючи хоробру Україну, яка захищає свою землю і свободу, ми утримуємо американські війська від участі у війні. Ми постачаємо їй зброю і фінансову допомогу, щоб зменшити апетит Путіна до завоювань перш ніж конфлікт пошириться ширше.

США робить це не на самоті. Понад 50 націй приєдналися до нас, щоб забезпечити Україну всім необхідним, щоб захистити себе. Ми побудували сильніше та об’єднане НАТО. Наші союзники в Азії разом з нами підтримують Україну і притягнення Путіна до відповідальності, бо розуміють, що стабільність в Європі та Індо-Тихоокеанському регіоні нерозривно пов’язані.

Ми твердо стоїмо з народом Ізраїлю під час його самооборони від вбивчого нігілізму ХАМАС. 7 жовтня ХАМАС убив 1200 осіб, включно з 35 американцями, під час найжахливіших звірств, скоєних проти єврейського народу з часів Голокосту. І поки ізраїльтяни все ще в шоці і травматичних наслідках цієї атаки, ХАМАС пообіцяв, що неухильно спробує повторити 7 жовтня. 

Наша мета – не просто зупинити війну на Близькому Сході сьогодні, наша мета – зупинити її назавжди, розірвавши цикл безперервної жорстокості. Це те, над чим ми працюємо – майбутнє, де немає місця насильству і ненависті ХАМАС.

Газа і Західний Берег повинні бути возз’єднані під однією структурою управління і переробленою Палестинською адміністрацією поки ми будемо працювати над рішенням “два народи – дві держави”. Найближчими місяцями США подвоять свої спроби встановити більш мирний, інтегрований і процвітаючий Близький Схід, де немислиме повторення 7 жовтня.

Я був першим американським президентом, який приїхав до Ізраїлю під час війни, щоб висловити солідарність. І я порадив ізраїльтянам не дати їхньому болю і гніву призвести до помилок, які ми самі робили в минулому (мабуть, відсилання до війни в Афганістані після 11 вересня 2001 року).

Пока ХАМАС дотримується своєї ідеології руйнування, припинення вогню – це не мир. ХАМАС використовує це, щоб поповнити запаси ракет, перегрупуватися і знову почати вбивати мирних. Якщо ХАМАС продовжить контролювати Газу, це знову призведе до ненависті і позбавить громадян Палестини можливості побудувати краще майбутнє для себе.

Тут, у нас вдома, в моменти, коли страх, підозра, гнів і лють беруть гору, ми повинні ще міцніше утримувати наші цінності, які роблять нас тими, хто ми є. Ми не можемо втратити нашу рішучість, тому що зараз найбільше потрібні чітке бачення, великі ідеї та політична воля. Це стратегія, якої моя адміністрація дотримуватиметься на Близькому Сході, в Європі та по всьому світу.

ПерекладПолітКом

джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я