додому Стратегія Штурханина на київських пагорбах триває.

Штурханина на київських пагорбах триває.

74
volynnews.com

Олександр Жуган

Огляд політичного тижня
20-23 квітня 2009 року

Тиждень, що минув, був ознаменований посиленням протистояння політичних сторін в питанні проведення як дострокових парламентських, так і президентських виборів. «Вибухонебезпечною новиною» стало інформаційне повідомлення, поширене виданням «Сегодня», яке стосувалося того, що 23 квітня Конституційний суд прийняв рішення за запитом Президента Віктора Ющенка щодо обов’язковості внесення новою коаліцією кандидатури прем’єра. Про це виданню повідомило джерело в БЮТ.

Як не дивно, рішення КС, яке було донесено з боку невідомого представника Блоку Тимошенко, виявилося негативним, і в першу чергу, – негативним для В. Ющенка. Адже, за словами анонімного джерела у БЮТ, рішення КС означає, що коаліція не зобов’язана наново вносити кандидатуру прем’єра на повторне затвердження. Правда, у прес-службі КС цю інформацію не підтвердили, сказавши, що розгляд питання продовжується.


Однак, з цього витікає, що таке рішення КС означатиме, що нинішня коаліція легітимна й підстав для розпуску Верховної Ради немає. Таким чином, якщо вірити повідомленню про рішення КС, основний козир, який тримала в рукаві Банкова – бито. Тому, можна вважати, що всі заяви, які озвучив Президент у середу 22 квітня, стосовно того, що рішення Конституційного Суду щодо відповідності Конституції дій чинної коаліції у питанні формування уряду може стати підставою для дострокових парламентських виборів – були знівельовані.

Проте, не слід виключати, що «злита» у видання «Сегодня» джерелом у БЮТ інформація про рішення КС, – це лише масивний піар-хід, покликаний не тільки спричинити тимчасову паніку на Банковій, а й вплинути на інтенсивність процесу розширення нинішньої коаліції у Верховній Раді за рахунок фракції Партії Регіонів.

Оголошення остаточного офіційного рішення Конституційного Суду, може стати якраз основою для визначення подальших кроків учасників даного дійства. Тому, не слід виключати такого варіанту, як проведення одночасних дострокових парламентських та президентських виборів вже цього року, про готовність впровадження якого постійно заявляє В. Ющенко.

Однак, варіант з одночасними достроковими президентськими і парламентськими виборами залишається досить невизначеним, адже формально, рішення КС щодо легітимності коаліції офіційно не оприлюднено. Тож, залишається лише гадати, який перебіг може отримати дана ситуація: чи стане вона більш вигідною для Банкової – якщо в парламенті не з’явиться коаліція у 226 голосів, яка затвердить уряд, то Верховна Рада має йти на дострокові вибори, чи зіграє на руку нинішній коаліції у ВР. Однак, відомо одне, інформація щодо рішення Конституційного Суду про легітимність коаліції, яка була «запущена» в пресу анонімними джерелами у БЮТ, значно збільшує шанси на створення коаліції Партії Регіонів і Блоку Тимошенко. Так що, слід очікувати більшої активізації діалогу ПР-БЮТ в прогресивному ключі, що підтверджують і заяви, які лунали цього тижня зі сторони представників Партії Регіонів, про те, що коаліція в більш ширшому форматі, можливо, стане реальністю після травневих свят. Не виключено, що про неї оголосять у перший день найближчого парламентського тижня (12 травня). А основою для угоди стане новий варіант Конституції, відповідно до якого всезагальні президентські вибори скасовуються і президент обирається в парламенті. Однак, все буде залежати від рішення Віктора Януковича, якому одна частина його фракції каже, що можна надбати все, а інша – що можна втратити все. Хоча на даний момент розклади змінилися й позиції частини ПР, яка виступає за коаліцію (Ахметов, Колесніков і Клюєв), зараз значно сильніші.

Тож, подальша ситуація «виборчого протистояння» та «коаліціади», буде залежати як від офіційного рішення КС, так і від оперативності створення розширеного формату коаліції у ВР. Однак, скоріш за все, можливо «фактор Банкової» стане в цьому питанні визначальним.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я