додому Блоги ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ ЛИШЕ ПОСИЛЮВАТИМЕ ТРЕНД НА САМОТНІСТЬ

ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ ЛИШЕ ПОСИЛЮВАТИМЕ ТРЕНД НА САМОТНІСТЬ

157

Кажуть, прогрес Штучного Інтелекту лише посилить тренд на Самотність, особливо коли ChatGPT перетвориться на повноцінного співрозмовника, який живе у смартфоні. Завжди є той, з ким можна поговорити, більше того, можна навіть створити аудиторію, яка слухатиме, захоплюватиметься, критикуватиме.

Причому, не так складно зробити так, щоб такий співрозмовник був схожим на людину. Хоча й у цьому немає потреби, бо потреба в людині не завжди об’єктивна, як вважають деякі знайомі прогресивні інтроверти.

Спілкуватися з людьми насправді важко, часто ризиковано, нерідко з невідомими наслідками і основна причина, чому так багато народу прагне бути програмістами, вченими, інженерами навіть у тому, що з машинами спілкуватися легше.

Колись у книзі «Всі брешуть. Пошуковики, Big Data та Інтернет знають про вас усе» автор Сет Cтивенс-Давидовиц неодноразово підкреслює, що у сучасної людини значно більше довіри до машини, ніж до людей.

«Гугл, як знайти собі друзів у школі?»

Це питання, яке написав школяр у фільмі «Мій домашній крокодил». А згодом той казковий 3D крокодил, який зрештою вмів лише співати, став кращим другом і сину і мамі з татом. Бо він вирішував цю потребу безпечної комунікації на задані тематики. Кожному свої.

ЧатGPT на зміну пошуковикам

Як людина, яка за три дні написала та здала диплом на тему екопоселень (досить специфічну) за допомогою ChatGPT.

Скажу, що з приходом ChatGPT вже навіть запитувати та отримувати релевантні відповіді простіше та ефективніше, ніж шукати відповіді у пошукових систем. Так, поки ChatGPT іноді плутається, не знає контекстів, але це технічне завдання, яке буде вирішено, можливо, ще до кінця року, особливо, якщо потужність штучного інтелекту інтегрується з доступами до бази знань всієї мережі інтернету і різноманітних програм.

Таким чином, буде простіше запитувати, ніж шукати в інтернеті, тим більше чекати відповіді на форумах. А головне ефективніше і без головного болю. На ринку освіти та консалтингу це точно спричинить серйозні зміни. Потім на ринку психологічної допомоги, навчання, викладання.

Навіщо людина, яка може засуджувати, може бути нетерплячою, дратівливою, їй треба платити, якщо її проігнорувати – вона образиться. Людину треба слухати, чути потреби, якось до неї пристосовуватися. Що інколи нереально складно.

Коротше, людина панове, то суцільний геморой та головний біль

З Штучним інтелектом таких проблем немає, а якщо ШІ стане надто нудним, то той же ШІ завжди може імітувати дурника або упертого, або стерву, або нарциса. Для різноманітності.

І за великим рахунком велика кількість успішних маскотів (умовних персонажів талісманів) говорить про те, що ШІ зовсім не зобов’язаний бути антропоморфним, схожим на людину. ШІ може набувати будь-якої форми, яку йому захоче надати людина.

Секс теж не проблема, враховуючи різноманітність способів задовольняти себе. Величезна кількість людей обох статей віддасть перевагу ШІ і в якості сексуального партнера. Немає межі фантазій, не треба бояться підхопити злу хворобу. Не треба всіх цих дурних залицянь та страждань. Натиснув на кнопку, отримаєш результат.

Штучний інтелект дозволяє або, дозволить виконувати в майбутньому багато рутинних операцій, що знижує потребу в наймі людини.

Якщо дивитись на людей з точки зору функціональних задач, то виникає питання – навіщо людині потрібна інша людина? Враховуючи, що функції спілкування, підтримки, допомоги, інформування, покупки, доставки, постановки діагнозу, лікування до певної міри розваги, співчуття, навіть сексу ШІ здатний виконувати (або буде здатний), принаймні не гірше, а на певному етапі краще за середню людину?

Створення витворів мистецтва теж не ексклюзив, бо при споживацтві насправді авторство не має значення. Як це не дивно в сучасному цифровому суспільстві 90% того, чим ми користуємося та споживаємо роблять боти, машини чи код, і це ніяк не впливає на наше відношення.

Споживач егоїстичний. Якщо йому подобається картинка, яку зробив ШІ, він віддасть перевагу їй, і йому начхати, що її зробив ШІ. Так, залишиться ринок того, що робить людина, але, швидше за все, вона буде нішевою. Бо ми зрештою віддаємо перевагу функціональності, а красу ШІ навчиться робити і оцінювати дуже швидко.

Отже, питання. Навіщо людині потрібна інша людина? Якщо на мить відкинути духовність і залишити функціонал.

Теревенити в компанії друзів? Одружуватися? Народжувати дітей? Грати з людьми у ігри?

У якій ролі людина краща і незамінна більше, ніж ШІ, особливо якщо ШІ підросте і уподібниться людині, але без її недоліків?

Відігравати звичні соціальні ролі

Друг, коханець, дружина, батько, колега, начальник, підлеглий, споживач, вчитель, наставник, об’єкт поклоніння, священик, секс партнер, жертва, об’єкт турботи (діти чи тамагоча)?

Як на мене все питання у еволюції самої людини її усвідомленому відношенні до навколишньому соціуму та до власних потреб.

Я спостерігаю, що десь таки ще зберігається культура тісних добросусідських спільнот, десь це культ родинного кола. Але поступово все ж тренд на самотність охоплює все більші маси і графіки ростуть по мірі переходу в світ оцифрованого суспільства.

Хто знає, чим все стане.

Мабуть хтось таки залишиться жити в бульбашці співпроживання, тісних мікроспільнот, хтось віддасть таки перевагу взаємодії з штучним інтелектом. Можливо, це будуть мікси одного з іншим, як пише Харарі.

А ви як вважаєте?

По матеріалам роздумів @alexkroll

Автор: Максим ЗАЛЕВСЬКИЙ, екоактивіст

Джерело тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я