додому ПОЛІТИКА ЩО ПРОМІЖНІ ВИБОРИ 2022 РОКУ МОЖУТЬ РОЗПОВІСТИ НАМ ПРО ТЕ, ЩО СТАНЕТЬСЯ...

ЩО ПРОМІЖНІ ВИБОРИ 2022 РОКУ МОЖУТЬ РОЗПОВІСТИ НАМ ПРО ТЕ, ЩО СТАНЕТЬСЯ В ЛИСТОПАДІ

180

Незважаючи на те, що це матч-реванш, якого, за словами деяких соціологів, виборці “ніколи не хотіли”, вибори Байдена-Трампа повертаються. Багато хто вказує на те, що ми перебуваємо в разюче схожій ситуації, як і чотири роки тому, тільки кандидати в президенти тепер на чотири роки старші. Інші прогнозують, що Байден проти Трампа 2.0 буде кардинально відрізнятися від їхнього першого протистояння. Зрештою, вибори 2020 року відбувалися під час кризи COVID-19, тоді як вибори 2024 року проходять на тлі високої інфляції всередині країни та конфліктів в Україні та на Близькому Сході за кордоном.

Оскільки загальна виборча кампанія починає по-справжньому розгортатися, можливо, озирнувшись на 2022 рік, ми зможемо зрозуміти, як ключові групи можуть проголосувати в листопаді цього року.

Дійсно, проміжні вибори часто дають уявлення про те, як люди голосуватимуть на наступних президентських виборах. Характер голосування на проміжних виборах 2018 року значною мірою зберігся і на виборах 2020 року, тож ми можемо багато чого дізнатися про те, що станеться у 2024 році, вивчаючи, як люди голосували у 2022 році.

У зв’язку з цим ми нещодавно опублікували детальний звіт про проміжні вибори 2022 року на основі дослідження Cooperative Election Study – опитування 60 000 дорослих американців, які були опитані до і після виборів 2022 року.  Вам варто прочитати повний звіт, який містить детальний аналіз того, як американці голосували у 2022 році, але в цій публікації ми висвітлюємо три ключові висновки, які, на нашу думку, особливо актуальні для 2024 року.

По-перше, загалом структура партійної підтримки мало змінювалася від виборів до виборів протягом останніх кількох циклів. Отже, ми можемо здебільшого очікувати, що у 2024 році ми побачимо ті ж самі моделі голосування, які ми бачили у 2022 та 2020 роках.

Наприклад, продовжує існувати розрив між молодими і старшими виборцями, між тими, хто має вищу освіту, і тими, хто її не має, а також між чоловіками і жінками. І розмір розриву між цими групами залишається досить стабільним протягом останніх кількох виборчих циклів. Таким чином, є вагомі підстави вважати, що за багатьма (або навіть більшістю) показниками вибори 2024 року будуть дуже схожими на вибори 2022 та 2020 років.

Хоча структура голосування у 2022 році багато в чому нагадувала останні кілька виборчих циклів, були деякі помітні відмінності та дві ключові тенденції, за якими слід стежити. По-перше, це можливість зниження підтримки демократів серед чорношкірих та іспаномовних виборців. Якщо ця тенденція збережеться, це допоможе Трампу та республіканським кандидатам у 2024 році. По-друге, зростаюча секуляризація електорату і сильна підтримка, яку “невіруючі” (ті, хто не пов’язаний з релігією) надають кандидатам від Демократичної партії. Ця тенденція може допомогти Байдену і кандидатам від Демократичної партії.

Хоча чорношкірі виборці незмінно голосували за Демократичну партію протягом кількох десятиліть, у 2022 році їхня підтримка дещо зменшилася. У 2018 році 92% чорношкірих виборців підтримували кандидата від Демократичної партії, порівняно з 84% у 2022 році. Однак це падіння підтримки значною мірою пов’язане з тим, що 16% чорношкірих виборців ідентифікують себе як консерваторів. У 2018 році 70% чорношкірих консерваторів голосували за демократів, але у 2022 році ця ж група з невеликою перевагою підтримала республіканців над демократами на виборах до Палати представників. Чорношкірі виборці історично були одним з найнадійніших блоків Демократичної партії, тому падіння їхньої підтримки може завдати шкоди зусиллям Байдена з переобрання на другий термін.

При цьому важливим є історичний контекст, оскільки підтримка демократів серед чорношкірих часто була нижчою на виборах, які не давали можливості голосувати за Барака Обаму чи проти Дональда Трампа. Дійсно, 2022 рік був дуже схожий на 2010 рік з точки зору підтримки чорношкірими виборцями кандидатів у Палату представників від Республіканської партії.

Так само іспаномовні виборці, схоже, повертаються до свого дотрампівського рівня підтримки демократів. У 2016 році іспаномовні виборці голосували за демократів на 10 пунктів більше порівняно з 2014 роком, і ще на 5 пунктів більше за демократів у 2018 році. Проте до 2022 року ця підтримка демократів повернулася до рівня 2014 року, коли близько 58% голосували за демократів.

Розрив у рівні освіти – розрив між підтримкою республіканців, які не мають вищої освіти, та демократів, які мають вищу освіту, – зберігся у 2022 році. Хоча цей розрив найбільш поширений серед білих виборців, аналогічний розрив у рівні освіти серед іспаномовних виборців може бути причиною їхньої різної підтримки Демократичної партії.

До 2020 року серед іспаномовних виборців практично не було розриву за рівнем освіти. У 2020 році іспаномовні виборці з вищою освітою голосували приблизно на 5 пунктів більше за демократів, ніж іспаномовні виборці без вищої освіти. У 2022 році цей розрив збільшився до 10 пунктів: іспаномовні виборці, які не мають вищої освіти, проголосували на 57% за демократів, а іспаномовні виборці з вищою освітою – на 65% за демократів. Цей іспаномовний “розрив за рівнем освіти” може бути ключовим фактором зниження успіху демократів серед іспаномовних виборців у 2022 році і мати вирішальне значення у вирішенні питання про те, хто переможе у 2024 році.

Ще однією цікавою тенденцією стало те, що вибори 2022 року дедалі більше поляризувалися на релігійному ґрунті, продовжуючи кілька тенденцій останніх десятиліть. Праворуч – євангелісти, які з 1980-х років є основною базою республіканського електорату. Зліва, однією з найважливіших тенденцій в американському суспільстві є зростання кількості “нонів” – тих, хто не бере участі в релігійному житті. У 2022 році зросла частка виборців, які ідентифікували себе як релігійно незаангажовані, порівняно з 2020 і 2018 роками. У 2022 році майже половина (46%) всіх виборців Демократичної партії не належать до жодної релігії, порівняно з 38% у 2018 році. Якщо ця група знову зросте в листопаді, це буде позитивним знаком для шансів Байдена на переобрання.

Здебільшого, реванш Байдена і Трампа у 2024 році, найімовірніше, матиме дуже схожий розподіл голосів, як і чотири роки тому. Але дві особливі тенденції, що з’явилися у 2022 році, можуть мати вирішальне значення для визначення того, хто переможе в матчі-реванші. Чи продовжать республіканці набирати популярність серед чорношкірих та іспаномовних виборців, чи підтримка демократів серед цих груп стабілізується або навіть зросте? І чи стануть світські американці ще більшою часткою електорату цього року, забезпечуючи все більш значну базу підтримки демократів?

Повний аналіз проміжних виборів 2022 року та їх значення для цьогорічних виборів читайте у нашому нещодавно опублікованому звіті про вибори.

автори – Томас ХЕРШЕВЕ, Зої КАВА та Брайан ШАФФНЕР, Tufts Public Opinion Lab

джерело

переклад Антон ДАЛМОН для ПолітКома

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я