додому Економіка Росія поступилася лідерством з видобутку нафти США

Росія поступилася лідерством з видобутку нафти США

222

Москва. 11 лютого 2015 року (ПолітКом). Росія втратила лідерські позиції з видобутку нафти, поступившись Сполученим Штатам Америки. Про це пише видання «Ведомости.RU» із посиланням на середньостроковий прогноз Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) до 2020 року.

Якщо не враховувати 15% газового конденсату при нафтовидобуванні, за даними МЕА, у 2014 році Росія збільшила видобуток нафти на 50 тис бар./добу до 10,93 млн. У цей же час США підвищили свій добовий видобуток на 1,5 млн бар./добу до 11,81 млн. Третє місце у рейтингу нафтових країн незмінно залишається за Саудівською Аравією, яка, однак, є світовим лідером з видобутку рідких вуглеводнів.

Експерти прогнозують, що найближчим часом США все більше набиратимуть лідерських обертів. Зокрема, до 2020 року основний приріст видобування цієї країни складе сланцева нафта, добуток якої зараз фіксується на позначці 3,6 млн бар./добу, а через п’ять років прогнозується на рівні до 5,2 млн бар./добу.

Що ж стосується Росії, то минулорічні виклики – зниження цінна нафту, західні санкції та девальвація рубля – на тлі зменшення видобутку на традиційних родовищах, ймовірно, призведуть до зниження добового добування на 560 тис бар./добу. Окрім того, на думку експертів, Росії також загрожують постійні зміни податкового режиму, непрозоре регулювання, націоналізація підприємств, що лякає інвесторів.

При цьому нафтові гіганти Росії «Роснєфть» і «Лукойл» прогнозують видобуток сировини у 2015 році на рівні минулого року. Проте віце-президент «Лукойла» Леонід Федун у листопаді 2014 року попередив, що при збереженні санкцій та низької ціни на нафту видобуток в Росії може скоротитися на 5 – 7% у найближчі 4-5 років.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я