додому ПОЛІТИКА Роль кібербезпеки трохи перебільшена — Joe Biden відмінив парламентські слухання в Україні

Роль кібербезпеки трохи перебільшена — Joe Biden відмінив парламентські слухання в Україні

78

З кібербезпекою у Михайла Федорова (сьогоднішнього віце-прем’єр-міністра з питань цифрової трансформації) не склалося з самого початку — як людина випадкова із команди відвертих популістів ЗЕ він злетів на самий верх державної влади на хвилях оманливих надій 73% населення на рішучі зміни в країні (під добре відомим гаслом більшовиків «Доріжка скатертиною! Ми і куховарку кожну вивчимо керувати державою!») і після повної професійної неспроможності та критичних для якісного update генетичних обмежень разом з іншими «шаріковими» гучно гепнувся з сяючих вершин об грішну землю.

Будучі «повним профаном в ІТ» (соціолог за освітою, «чорний» маркетолог за покликанням — розганяв в Інтернет за гроші рекламу сумнівних послуг, неякісних товарів та брехливих обіцянок: див. Diia papers — жопні справи Михайла ФедороваCrossFit Zeus: секрети цифрового схуднення — дієві поради запорізьких SMMPROJECT X від SMMSTUDIO — особиста історія Ілони Чернобай) — розпочав з середини 2019-го війну на повне знищення інакомислення в інформаційній сфері, професійних ІТ та кібер-спільнот в країні.

Ляп Федорова про «роль кібербезпеки трохи перебільшена» вже давно став мемом та цитується щоразу великою кількістю людей — коли вчергове падають державні реєстри, глючить «Дія», злочинці отримують повний контроль над важливими інформаційними ресурсами, змінюють в них будь-що або крадуть персональні дані для подальшого пограбунку громадян, а офіційні документи органів влади фальшує на запити по публічці сама ж Мінцифра.

Цю розхожу фразу також повторюють як контраргумент та мантру на нескінчені побрехеньки «дієвих» про ефективність «держави в смартфоні Зеленського», неперевершені цифрові перемоги та здобутки у замовних публікаціях ЗМІ та феєричні виступи перших осіб на Diia Summit за багатомільйонні гранти. 

Професійне середовище ІТ та кібербезпеки (використавши для спротиву всі свої людські можливості) на хулу «дієвих» віповіло чисельними молитвами до Найвеличнішого про захист і повне очищення землі української від ворогів-супостатів — бо “як скаже хто слово на людського сина — то йому проститься те, а коли скаже проти Духа Святого — не проститься того йому ані в цім віці, ані в майбутнім”.

І Небеса відкликнулися на заклики про допомогу та відповіли могутньою відсіччю — заплановані задля чергового самопіару влади Комітетом Верховної Ради України з питань цифрової трансформаціїна 30 червня 2021 року парламентські слухання на тему: «Кібербезпека, критична інфраструктура, електронні комунікації в Україні: стан, проблеми, шляхи їх вирішення» не відбулися.

Це вже друге їх анулювання: заплановані вперше на 15 квітня 2020 року (постанова ВРУ № 500-IX від 04.02.2020) — вони були «помножені на нуль» запровадженням карантину через рівень епідемічної небезпеки поширення коронавірусної хвороби COVID-19 (постанова ВРУ № 975-IX від 05.11.2020 «Про деякі особливості проведення парламентських слухань у період дії карантину в Україні»).

Чергову спробу відродити їх зробили на засіданні Комітету ВРУ з питань цифрової трансформації після переходу всіх регіонів України в «зелену» зону за показниками захворювання на COVID-19, що передбачає пом’якшення карантинних обмежень (стенограма та протокол від 02.06.2021, додатково див. також № 5063 від 15.02.2021).

Одразу після прийняття свого рішення комітет почав активно формувати програму виступів та списки запрошених учасників — від органів державної влади, наукового та експертного середовища (для прикладу див. лист  Інтернет Асоціації України щодо участі Максима Тульєва та Олександра Глущенка).

А на веб-сайті парламенту з’явився текст проекту постанови № 5620 від 04.06.2021 про перепризначення нової дати слухань (30 червня 2021 року).

Розглянути ці коротенькі зміни та технічно проголосувати за них повинні були на засіданні парламенту 18 червня 2021 року — голоси на це у «слуг народу» були: 17.06.2021 тричі підряд проголосували за проект Закону про особливості надання електронних публічних послуг.

29.06.2021 — двічі за проект Закону про критичну інфраструктуру.

Але для парламентських слухань цього чомусь не сталося.

Після 02.06.2021 Комітет з питань цифрової трансформації збирався ще кілька разів (протоколи 16.06.2021 та 18.06.2021), але нічого про відміну чи перенесення попередньо призначеної на 30.06.2021 події не розглядалося.

Пленарне засідання 18.06.2021 було насиченим: година запитань до Уряду про стан та перспективи розвитку паливно-енергетичного комплексу України та його вплив на тарифну політику, звіт про виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», друге читання проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та багато інших дужеважливих питань.

Але, оголошення депутатських запитів та інше (останні питання порядку денного) розпочали на півгодини раніше — тобто час для прийняття проекту постанови № 5620 від 04.06.2021 (затвердження дати вже майже повністю підготовленої події) був, але чому ж тоді його не поставили на голосування?

Навряд чи Михайло Крячко (голова Комітету з питань цифрової трансформації) розпочав би ініціацію проведення парламентських слухань без отримання попередньої згоди та гарантій на найвищих щаблях влади — питання «держави у смартфоні» для президента Володимира Зеленського та його правлячої партії «слуг народу» дуже чутливе, іміджеве. 

Розклад засідань парламенту (жовтий колір) у червні 2021-го, інформація з веб-сайту ВР.

То що ж тоді такого трапилося в країні напередодні 18 червня 2021 року — що могло так налякати парламентарів та сплутати всі їх плани на найближче майбутнє?

Можливо, цього разу замість вибитих шибок та розмальованих дверей на Банковій на миттєву зміну рішення влади вплинув магічний підпис «Joe Biden», що таємничім способом з’явився 17 червня 2021 року на веб-сайті Офісу президента під петицією Віталія Шабуніна про негайне звільнення Олега Татарова — заступника голови офісу президента Зеленського (див. Joe Biden проти Олега Татарова — кого рятує Держспецзв’язку)?

Та невже цих двох коротких слів латиницею виявилося достанім щоб налякати всіх і вся в парламенті, зняти з голосування давно узгоджене питання, а після жахливого звіту Держспецзв’язку про «хакерську атаку» та невдалу спробу покласти вину на ПриватБанк і взагалі забути про всі починання?

Може час вже всім скопом на Грушевського, Діловій, Арсенальній та в Парковому (приміщення Мінцифри) якнайшвидше починати палити свічки, катати яйця та виливати переляк та інші запозичення на воск і олово — бо такими темпами дуже скоро може дійти й до більш жахливих випадків від звичайних трьохлітерних слів та яскравих побажать здоров’я прочитаних випадково на міських парканах та огорожах.

«Горе-цифровізаторів від Зеленського у сесійній залі парламенту просто-напросто закидали б яйцями та гнилими помідорами, обізвали останніми словами, надавали стусанів, стягли під гучні крики з трибуни, надійно запакували та одразу відправили б якнайдалі» — коментують з гумором Правовій інформатиці ситуацію з відміною парламентських слухань відомі експерти з ІТ та кібербезпеки — «мабуть, порадилися між собою та вирішили пересидіти лихі часи тихенько — допоки інцидент не забудеться чи все само собою якось там не розсмокчеться».

А ми ж звернули увагу на те, що в оголошеннях Комітету ВРУ з питань цифрової трансформації та Мінцифри відразу була зазначена неіснуюча в календарі дата зібрання — 31 червня.

Загальна сума пререглядів цієї новини на різних веб-сайтах — кілька тисяч, але помилка з датою так і не щезла — не виправлена вона і на сьогодні. 

Додамо також, що опубліковане Комітетом напередодні святкування 25-ї річниці прийняття Конституції повідомлення про чергове перенесення парламентських слухань з кібербезпеки (на невизначений час «у зв’язку з продовженням карантинних обмежень») з огляду на одночасне запровадження в парламенті днів відкритих дверей для всіх бажаючих (понад 1100 відвідувачів за пару днів), урочистого засідання та багатолюдного святкового концертукласичної музики зі світловим шоу безпосередньо під стінами Ради — виглядає досить дивно, непереконливо, підозріло та не витримує жодної критики.

Ми можемо помилятися у своїх висновках, але чим ще пояснити всі ці дивні «нестиковки» для здорового розуму людей з розвинутими функціями критичного і логічного мислення — може потужним магічним впливом потусторонніх сил, які постійно у різний спосіб натякають земним грішникам, що досить скоро їх час платити за все прийде?

Якщо ж відкинути весь тролінг та жарти, то може вийти так що дуже багато брехливого, кривого та горбатого встиг вже нагородити у нашому житті Михайло Федоров та його команда — і одними вибаченнями тут явно не обійтися: каятися, просити прощення та спокутовувати вину потрібно буде і денно, і нощно.

Але чи розуміє він це? Чи має сили спинитися та розпочати свій шлях у зворотньому напрямку? Та й навіщо?

Далі буде…

Автор: Сергій АНТОНЕНКО

Джерело: Legal Informatics

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я