додому Соціум Релігійні вподобання українців

Релігійні вподобання українців

221

Київ. 14 квітня 2015 року (ПолітКом). Майдан та події на Сході України вплинули на релігійні вподобання населення нашої країни. 

Згідно з результатами дослідження, проведеними групами «РЕЙТИНГ», «SOCIS», «Центр Разумкова», «КМІС», більшість  опитаних українців (74%) відносять себе до  православ’я, 8% – до греко-католизму, по 1% – до  римо-католицизму і протестантських та Євангелічних  церков. Просто християнами себе вважають майже 9% опитаних, не відносять себе до жодного з релігійних  віросповідань 6%.

При цьому в регіональному розрізі в усіх областях найбільш  поширеним є православ’я, окрім Тернопільської, Івано-Франківської та Львівської областей, де більше  половини сповідують греко-католицизм. Також греко-  католиками себе вважають майже 20% мешканців  Закарпаття. Римо-католицизм зустрічається частіше,  ніж в інших областях, також на Закарпатті (7%).

Серед тих, хто вважає себе православними, відносна  більшість (38%) відносять себе до Української  православної церкви Київського патріархату, 20% – до  Української православної церкви Московського  патріархату, 1% – до Української автокефальної  православної церкви, 39% – вважають себе просто  православними.

До УПЦ (КП) найчастіше відносять себе на Заході та в  Центрі України, до УПЦ (МП) – на Півдні та Донбасі.   Тим не менш, навіть в південних і східних областях,  крім Донбасу та Одещини, прихильників Київського  Патріархату більше, ніж Московського.

При цьому, чим далі на Південь і Схід, тим більше  опитані схильні себе вважати просто православними і  не відносити себе до жодної православної юрисдикції.  Зокрема, найбільше таких у Кіровоградській,  Миколаївській, Харківській, Запорізькій,  Дніпропетровській, Сумській, Одеській, Донецькій та  Луганській областях.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ РЕЗУЛЬТАТІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я