додому Економіка ПРИВАТНА ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНІСТЬ ТА ЇЇ ВОРОГИ

ПРИВАТНА ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНІСТЬ ТА ЇЇ ВОРОГИ

82

Ви помітили як «охранителі» енергетичних монополістів почали нервувати, що українці починають знижувати свою залежність від їх господарів.

Використання сонячних батарей, акумуляторів, різних саморобних діодних освітлювачів, відключення від теплоцентралів та перехід на автономне опалення, будівництво малих гідроелектростанцій – привчає нас обходитися без ДТЕКів, обленерго та комунтеплоенергів. 

Поки мова йде про форс-мажор. Але чим довше ми житимемо в блекауті, тим більше пристосовуватимемося до диверсифікації джерел електрики, палива та тепла.

Але ж це втрачене бабло для монополістів. Людям, які незалежні від «обленерго» несправедливі тарифи не нав’яжеш.

Тому їх менеджмент запускає різного роду «експертів», які розповідають про те, що й «ціни на дизпаливо виросли», «трагічних випадків стало більше» тощо.

Ну ціни й так коливаються від початку війни й генератори великої погоди не роблять, а трагічні випадки зросли лише на 0,3%.

Розуміючи, що такі аргументи є слабкими, «охранителі» дтеків починають тиснути на владу, «яка ніби самоусунулась від проблеми населення».

Ходять чутки про регламентацію використання генераторів великої потужності, введення обмежень для сонячних станцій, репресії проти самовільного висушеного відключення від теплоцентралі тощо.

«Поширення генераторів у побуті, у дрібному і середньому бізнесу, крупних підприємств – це свідчення того, що споживачі перестають покладатися на стабільність енергопостачання… це буде виробляти нижчу культуру електроспоживання в окремих регіонах і в цілому в Україні. І це проблема», – пишуть деякі експерти.

Як на мене – це справжня свобода від олігархічних монополістів. Війна ламає їх схеми. Ми шукаємо шляхи стати незалежними від дтеків. 

Віталій КУЛИК, політолог, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства

Джерело тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я