додому Соціум Придністровські спецслужби тримають під арештом журналіста

Придністровські спецслужби тримають під арештом журналіста

272

Тирасполь. 15 травня 2015 року (Центр інформації про права людини). Придністровські спецслужби хочуть посадити місцевого журналіста Сергія Ільченка за його критику існуючого режиму в регіоні, а також за симпатії до України. Офіційні звинувачення – нібито поширення в мережі публікацій, які закликають до повалення “законної влади” в Придністров’ї та збройного протистояння з Росією.

Про це розповів український журналіст Ігор Соловей кореспонденту Центру інформації про права людини.

Журналіст Сергій Ільченко був затриманий 18 березня в Придністров’ї місцевим Міністерством державної безпеки (МДБ). У провину йому ставляться нібито поширення в мережі публікацій, які закликають до повалення “законної влади” в Придністров’ї та збройного протистояння з Росією. За це йому загрожує позбавлення волі на строк до 5 років.

“Хоча зважаючи на хворобу, складно заглядати так далеко”, – коментує Ігор Соловей.

У Сергія Ільченко де-юре громадянство Молдови та Російської Федерації (місцева особливість – мешканці Придністров’я через невизнання регіону мають по кілька паспортів – ред.). При цьому у нього українське коріння, і тому він має посвідчення закордонного українця.

Ільченко багато років працював у друкованих та інтернет-виданнях Молдови, потім Придністров’я, потім Києва та Одеси. Був власним кореспондентом “Франс прес”, а також українського державного інформагентства “Укрінформ” в Молдові.

Під час Євромайдану перебував у Києві, поділяв його ідеї та активно висвітлював ці події.

“З початку анексії Росією Криму Ільченко різко засуджував Москву за порушення нею міжнародного права. Ситуація ускладнилася після вторгнення РФ на Донбас – за жорстке засудження дій Росії в різних виданнях, а також записи і коментарі в соціальних мережах він неодноразово отримував погрози фізичної розправи і заклики “звернути увагу спецслужб”, – розповідає Ігор Соловей.

Затриманий Ільченко вів у Facebook групу “Придністров’я без корупції”, де критикував владу Придністров’я (і особисто його голову Євгена Шевчука), а також писав багато аналітичних матеріалів на цю тему.

“За таку активну позицію і бажаючи помститися Сергію Ільченку за його аналітичні статті, в яких він дає об’єктивний і вкрай незручний аналіз ситуації в Придністров’ї, місцева спецслужба МДБ сфабрикувала справу за схемою – від його імені в інтернеті з’явилися компрометуючі записи (потім, до речі, вони зникли). Це стало підставою для його арешту та утримання в СІЗО УВП-3 м. Тирасполя, де він і перебуває на даний момент в очікуванні суду”, – повідомляє Ігор Соловей.

13 травня суд продовжив арешт Ільченка ще на 2 місяці.

“Його син Микола написав у фейсбуці, що придністровському адвокату Івану Возяну співробітники погрожують і намагаються усунути від справи. А також здійснюють величезний тиск на батька”, – додав Соловей.

Під час обшуку вся апаратура вилучена (фото та комп’ютери), контроль за акаунтами здійснюють спецслужби.

“В умовах такого бандитського свавілля сподіватися на право в Придністров’ї не доводиться. Ситуація ускладнюється відсутністю адвоката не з Придністров’я – на місцевого спецслужби здійснюють величезний тиск”, – повідомляє Соловей.

На підтримку Ільченка вже виступила частина журналістського співтовариства і деякі міжнародні організації, Кишинів направив офіційне звернення.

“Журналіст і його сім’я не втрачають бадьорість духу і збираються боротися до кінця!”, – повідомив Ігор Соловей.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я