додому Економіка Основні аспекти «Концепції реформи банківської системи в Україні до 2020 року»

Основні аспекти «Концепції реформи банківської системи в Україні до 2020 року»

458

Київ. 12 червня 2014 (ПолітКом). Згідно підписаної «Концепції реформи банківської системи України до 2020 року» Національний банк України незабаром стане повністю контролювати дію всіх фінансових установ. До кінця поточного року згідно встановленої реформи під дію НБУ можуть вже перейти різні кредитні бюро, відділи та ломбарди. До 2015 року до них можуть приєднатися вже й страхові компанії та альянси, а ще пізніше – з-під керівництва Національної комісії з цінних паперів перейде і весь фондовий ринок. Згідно з планом, вже сьогодні керівництво збирається також зменшити штат співробітників на 30% і скоротити до 7-8 кількість територіальних підрозділів (на даний момент їх налічується 25).

«Для більш адекватного регіонального охоплення розгалужених мереж українських банків і банків-юросіб (скорочення підрозділів – ред.) у цих територіальних управліннях будуть сконцентровані необхідні регуляторні та наглядові функції над банками, що не підпадали під контроль з боку центрального апарату Національного банку», – йдеться в документі. Також, першорядним завданням Нацбанку при переході до нього прав регулювання є зниження темпів інфляції до 2% на рік. Нагадаємо, що зараз цей показник досягає 3,6% і до кінця року прогнозне зростання складе 15%.

На даний момент курс гривні все ще плаває в невизначеному становищі, чим і збирається зайнятися нова влада. Досі курс вважався «умовно плаваючим», тому як, НБУ хоч і перестав його регулювати, надавши все на волю міжбанку, не до кінця звільнив валюту від адміністративних заходів регулювання. Таким чином, зараз ведеться розрахунок того, щоб пустити гривню в офіційне плавання, створивши для цього всі необхідні умови. Для цього необхідно поступово скасовувати адміністративні обмеження, які зараз дозволяють йому стримувати девальвацію нацвалюти. Правда, в документі не вказується, які саме з табу і коли будуть скасовуватися.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я