додому Поточні новини Опозиція зірвала розгляд власних пропозицій змін до Конституції

Опозиція зірвала розгляд власних пропозицій змін до Конституції

70

6Київ. 11 листопада 2013 (ПолітКом).. Комітет ВР з питань правової політики пропонуватиме залишити без розгляду пропозиції, які надійшли від представників опозиційних фракцій, щодо законопроекту про внесення змін до Конституції, оскільки для їх опрацювання немає законних підстав.

До Комітету надійшли пропозиції за підписом 156 народних депутатів  до проекту закону «Про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантії незалежності суддів». Народні обранці закликали колег розглянути ці пропозиції та прийняти рішення.

Проте, як повідомив Голова комітету Валерій Писаренко, у комітету відсутні законні підстави для опрацювання запропонованих опозицією змін. Тим більше Регламент ВР не передбачає доопрацювання попередньо схваленого парламентом проекту змін до Конституції шляхом внесення пропозицій щодо поправок.

Члени комітету-представники опозиції не погодилися з таким рішенням і залишили засідання. Тим самим вони позбавили комітет можливості розглянути решту питань, включаючи і проект закону «Про прокуратуру».

Як прокоментував цей демарш опозиції Голова Комітету В.Писаренко, “опозиція залишила засідання комітету, оскільки так і не віднайшла шляхів, як увести в правове поле свої пропозиції, адже всупереч Конституції та Регламенту ВР розглядають їх як поправки до законопроекту, а Комітет – як звичайний лист, який немає жодного юридичного значення“.

Згідно ст. 150 Регламенту Верховної Ради України доопрацювання проекту змін до Конституції можливе лише в тому разі, якщо у висновку Конституційного Суду щодо законопроекту його положення визнано такими, що не відповідають вимогам статей 157 і 158 Конституції, а також у разі якщо у висновку КС є застереження до положень такого законопроекту. Як відомо, Конституційний Суд схвалив проект змін до Конституції без зауважень і застережень.

Як відомо, 10 жовтня український парламент 244 голосами народних депутатів попередньо схвалив проект Закону №2522а «Про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів». При цьому українська опозиція у Верховній Раді не голосувала за законопроект (хоча напередодні європейські інституції закликали всі політичні сили в українському парламенті якнайшвидше прийняти цей документ у запропонованій редакції, зважаючи на позитивний висновок Венеціанської комісії).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я