додому Поточні новини МЗС КНР відхилив докори Вашингтона щодо Сноудена

МЗС КНР відхилив докори Вашингтона щодо Сноудена

91

6Офіційний Пекін відхилив докір Вашингтона у неправомірності дій влади Гонконгу, яка дозволила покинути територію цього Спеціального адміністративного району Китаю колишньому співробітнику спецслужб США Едварду СНОУДЕНУ.

Про це заявила офіційний представник МЗС КНР Хуа ЧУНЬЇН на регулярному брифінгу, передає власний кореспондент Укрінформу.

“У США немає жодних підстав сумніватися з приводу законних дій уряду Гонконгу. Критика Сполучених Штатів на адресу центрального уряду Китаю теж недоречна. Китай не приймає її”, – сказала дипломат. При цьому Чуньін додала: всі сторони повинні визнати, що уряд Гонконгу врегулював справу Сноудена згідно із законом, і що “це навіть не варто обговорювати”.

Напередодні Білий дім виступив з критикою на адресу Китаю та його адміністративного району, заявивши, що міністр юстиції США Ерік Холдер особисто телефонував гонконгівському колезі і просив його не випускати перебіжчика. Повідомляється, що він також поінформував Гонконг про наявність у США ордера на арешт Сноудена, і про те, що паспорт колишнього співробітника спецслужб був анульований за день до вильоту того у Москву.

На це іміграційний департамент Гонконгу відповів, що відомство не отримало від уряду США сповіщення про анулювання паспорта колишнього співробітника ЦРУ і Агентства нацбезпеки США, а документи про екстрадицію були оформлені неналежним чином. Тому у влади не було жодних юридичних підстав перешкодити Сноудену або обмежити його у праві покинути Гонконг.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я