додому Поточні новини Президент України підписав План заходів з реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку...

Президент України підписав План заходів з реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства на 2013 рік

151

1Президент України підписав Указ про План заходів з реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства на 2013 рік, що свідчить про системну роботу влади з впровадження механізмів співпраці держави та громадянського суспільства, – заявила Радник Президента України – Керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації адміністрації Президента України, голова Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства Марина Ставнійчук.   

“Приступаючи до реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства Координаційна рада ставила перед собою досить амбітні плани. Нам вдалося зрушити з місця питання вдосконалення правового регулювання діяльності громадських об’єднань та благодійних організацій, створено основи для державного стимулювання громадянського сектору. Проте є позиції, робота над якими потребує продовження”, –  зазначила Марина Ставнійчук.

За словами голови Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства, План заходів з реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства на 2013 рік спрямований на створення сприятливого законодавчого середовища для утворення та функціонування інститутів громадянського суспільства; забезпечення участі інститутів громадянського суспільства у формуванні та реалізації державної і регіональної політики, створення умов для забезпечення широкого ефективного представництва інтересів громадян в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування, проведення регулярних консультацій (діалогу) із громадськістю з найважливіших питань життя суспільства і держави.

Окрім того, в Плані знайшли своє відображення інноваційні  ідеї. Зокрема, передбачено розробку та схвалення Кабінетом Міністрів України Національної стратегії соціально-відповідального бізнесу, яка передбачає залучення держави в системну роботу українських компаній із соціально-відповідального бізнесу.

Окремим питанням стоїть імплементація в український правовий простір права людини третього покоління: право на інформацію, розвиток, доступ до культурних цінностей тощо. Сьогодні для країн-членів Ради Європи напрацьовується пакет рекомендацій як політичного, так і суто технічно характеру щодо розвитку та організації інтернет-урядування. Серед базових принципів цілісність свободи інтернету; відкритий доступ та інтернет-освіта.

Знайшли своє відображення в Плані і позиції, спрямовані на вдосконалення існуючих механізмів демократії участі на місцях, зокрема передбачено завершити роботу на законопроектами про місцевий референдум, громадські слухання та прозорість використання публічних коштів вже до кінця 2013 року, – зазначила Марина Ставнійчук.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я