додому Поточні новини Міндоходів пропонує Кабміну дозволити одночасні перевірки підприємств різними контролюючими органами

Міндоходів пропонує Кабміну дозволити одночасні перевірки підприємств різними контролюючими органами

232

Міністерство доходів і зборів України пропонує уряду щокварталу формувати плани виїзних перевірок суб`єктів господарювання і дозволити проведення одночасних перевірок різними контролюючими органами.

Про це йдеться у розробленому Міндоходів проекті постанови Кабінету міністрів, розміщеному на сайті міністерства.

«Формування планів виїзних перевірок фінансово-господарської діяльності суб`єктів господарювання здійснюється щокварталу і узгоджується не пізніше 20 числа останнього місяця поточного кварталу з Міністерством доходів і зборів України, – зазначається у проекті постанови. – У разі, якщо контролюючі органи і органи державного фінансового контролю запланували проведення перевірки одного і того самого суб`єкта, така перевірка проводиться цими органами одночасно».

Крім того, згідно з проектом постанови, Міндоходів має проінформувати суб`єкт господарювання про майбутню перевірку не пізніше, ніж за 10 днів до її початку. Таке саме повідомлення має бути направлене іншим контролюючим органам.

При цьому, якщо проведення одночасної перевірки не є можливим, суб`єкт господарювання має узгоджувати терміни і умови проведення перевірок з тим, щоб вони не позначилися на веденні нормальної господарської діяльності.

У разі виявлення під час проведення перевірок фактів порушення законодавства, відповідна інформація має бути направлена також в Міністерство доходів і зборів. Відповідальність за проведення перевірок лежить персонально на керівнику територіального відділення контролюючого органу.

«Проект регуляторного акту направлено на врегулювання правового поля України і удосконалення роботи з планування перевірок контролюючими органами і органами державного фінансового контролю», – зазначається у пояснювальній записці до проекту постанови.

Довідка. План-графік перевірок Міністерства доходів і зборів України в 1-му кварталі 2013 року скорочено на 24% порівняно з 1-м кварталом 2012 року – до 1,6 тис. суб`єктів підприємництва – юридичних осіб з 2,1 тис. У другому кварталі Міндоходів зберегло тенденцію до скорочення перевірок. У 2012 році Держподатслужба ввела і чітко дотримувалася мораторію на перевірки ЗМІ, а також перевірки суб`єктів малого і середнього бізнесу. Мораторій на перевірки малого і середнього бізнесу було введено на перехідний період для впровадження змін до податкової сфери – впровадження нових правил спрощеного оподаткування та інших законодавчих змін. При цьому масштабні перевірки були проведені на ринку підакцизних товарів – зокрема алкоголю і тютюну.4

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я